freebsd

hin

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2002
Posty
7
Jak uzyskac polskie litery pod konsola we freeBSD?
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
Jak uzyskac polskie litery pod konsola we freeBSD?[/b]

Najlatwiej zmienic to z poziomu /stand/sysinstall Parametry konsoli Font ISO 8859-2, potem w pliku konfiguracyjnym /etc/rc.conf dopisac linie keymap="pl_PL.ISO8859-2" pozostale parametry w pliku /etc/login.conf w sekcji setenv LANG=pl_PL.ISO8859-2LC_ALL=pl_PL.ISO8859-2 nastepnie w pliku /etc/ttys musisz zmienic wpisy cons25 na cons 2512, na koncu kill -HUP 1 aby odswiezyc proces init i gotowe.

...<<<>>><<<fReEbSd RuLeZ!>>><<<>>>...
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
Jesli chodzi o myszke pod freebsd ( to co na GG mi mowiles tyle ze niezdazylem odpowiedziec co mi na forum kazales). WIec tak. Wchodzi w /stand/sysinstall nastepnie w configurate>mouse. Ustawiasz port myszki i juz ci powinna chodzic. Jesali niewiesz na jakim porcie dziala twoja myszka to jesli ma weiscie okragle to dziala na ps/2 a jesli jakies innego to dziala na com`ach. Mam nadzieje ze skumales?
 

hin

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2002
Posty
7
dzienx viperek, naprawde jestem dozgonnie wdzieczny. Lecz mam nastepne pytanko. Jak ustawic tryb graficzny we freebsd ???
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
dzienx viperek, naprawde jestem dozgonnie wdzieczny. Lecz mam nastepne pytanko. Jak ustawic tryb graficzny we freebsd ???[/b]

Wiec tak. Do ustawienia trybu graficznego sluzy komenda: XF86Setup <-- wpisz to polecenie w konsoli. Nastepnie zaznacz jaki masz sprzet ( monitor, myszka, karta graficzna etc.) Jak jush ustawisz to kliknji done <-- to zapisze twoje ustawienia. Potem uruchom nastepnie kompa i jak kcesz uruchomic freebsd w trybie graficznym to daj to polecenie: startx

Pozdrowionka: b4d4ss, achates, risstof, Ow2, Kinga.
 
B

b4d4ss

Gość
a jak cos pojdzie zle to edycja configa x'ow chyba najszybciej i najbardziej profesjonalnie mozna to zrobic...
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
a jak cos pojdzie zle to edycja configa x'ow chyba najszybciej i najbardziej profesjonalnie mozna to zrobic...[/b]


witam

Nom, lecz moj sposob tesh dobry
smile.gif


koniec
 
Do góry Bottom