Garść problemów...

I3L4D3

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2008
Posty
178
Witam, mam do was garść pytań, postaram się szczegółowo opisać...

=====1=====
Problem z monitorem.
Monitor "mryga" mi, tak jak bym naciskał na przycisk autodopasowywania.
O monitorze:
Acer AL1914
19'

Karta graficzna: (dodam że mam świerzutkie części - oprócz nagrywarki DVD)
Galaxy GeForce 9600 GT (512MB / 256bit)

Myślałem że jak zmienię części w kompie, to mi przestanie, ale niestety - nadal tak robi
<


Nie wiem czemu nie chce mi na takiej konfiguracji działać...
<

A i jeszcze jedno - odnośnie monitora -, monitor od jakiegoś czasu "gubi" mi przyciski, w sposób:
OFF -> AUTO
MENU -> AUTO
> -> AUTO ( '>' - znak strzałki w prawo)
< -> AUOT ( '<' - znak strzałki w lewo)
AUTO -> NIC


=====2=====
Posiadam:
Płyta główna:
ASUS P5K SE

Procesor:
Intel Core 2 Duo E7200

Zasilacz:
Chieftec (czy jakoś tak) - o mocy MAX 450 w.

I czy dałbym radę podkręcić procesor (kupowałem na allegro i pisało że da się do 3,8 - na jeden rdzeń), no i oczywiście - jak



===========
Dodam z góry że nie znam się zbytnio na HARDWARE, ale co do SOFTWARE jestem niezły (programistyka)




Tak więc... Proszę o jak najszybszą odpowiedź... To autodopasowywanie jest najbardziej wkurzające - nic nie można zrobić przy kompie, bo co chwile "plakietka" na środku moniotra wywala, i wszystko nagle staje się bardzo jasne...
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
co do tego mrygania, to możliwe że masz jakieś zwarcie w monitorze, które powoduje u Ciebie te "autodopasowywanie" jak to napisales, możliwe też, że po prostu przyciś od tej funkcji jest zepsuty/wciśnięty (o ile taki istnieje, bo się nie oriętuje), gdybyś nie powiedział że próbowałeś każdej konfiruguracji stwierdziłbym też, że możliwy są złe ustawienia rodzielczosc/jasnosci/kontrastu/odsiwerzania obrazy (najbardziej bym stawial na to ostatnie, bo najczęściej przy tym monitor wariuje)

Co do procka to przed jakimi kolwiek czynnościami zaopatrz się w możliwie najlepsze chłodzenie, i poszukaj jakiś artów o overclockingu, jest ich dużo i bardzo łatwa to sprawa więc podejrzewam że dasz sobie rade...
 

I3L4D3

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2008
Posty
178
Hmm... Możliwe że miałem to z ustawieniami odświerzania obrazu, bo zmieniłem i na razie nie robi, ale na starej kardzie graficznej cały czas tak robiło, mimo że miałem odświerzanie 60 MHz (czy jakoś tak).

Co do overclockingu - podkręcałem swojego starego procka, bez żadnych artów... Ale na tym chipsecie jest to jakieś inne... :/
Dokładnie mam teraz 2 rdzenie o mocy 2,53 GHz, i chciałbym z nich zrobić około 3,0 GHz. Mam drogą pastę termoprzewodzącą, radiator - duży, i wentylator (~1700 obrotów na minutę). Dasz radę jakoś doradzić?

Na starej płycie Gł robiłem to tak:
DEL - podczas uruchamiania systemu.
Advanced > Chipset > I tam jakieś taktowanie szyny rdzenia i napięcie na procesor zmieniłem i z proca 1,2 zrobiłem 1,9 - co mnie bardzo zadowoliło.
[ale to było na procu AMD Semptron - i to jest też raczej różnica][/b]
Dasz może radę jakoś mi pomóc tutaj...?
W "bios'ie" znalazłem coś podobnego do ustawień procesora, jest tam prędkość wiatraka itd. Jest też coś o FSB (coś co się zmieniało żeby podkręcić) - zmieniam to, ale nie daje mi rezultatu (nadal mam 2,53 GHz) :/

Heh... z grafą nie miałbym problemów... Dołączyli płytkę z oprogramowaniem do podkręcania mojego GF'a, ale też można skożystać z "ATITool"...



PS : Monitor zaczoł mi wariować, ze 2 razy autodopasował się (podczas mojego pisania :]), ale póki co jest spokój.
Jest możliwe żeby monitor się przegrzewał?


// edit
A i jeszcze jedno. Mam klawiatórkę A4TECH KL-7MU (wersja Slim). I poszukuję do niej programu iKeyWorks, ale nigdzie nie mogę znaleźć - googlowałem troszeczkę, ale ze względu na prędkośc neta - nie poszukałem za dużo (max prędkość - noc - 20 KB/s), więc jeśli ktoś może - to prosiłbym o linka.

W instrukcji obsługi był link, ale niestety - matka spaliła pudełko i nie mam
<
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
I czy dałbym radę podkręcić procesor (kupowałem na allegro i pisało że da się do 3,8 - na jeden rdzeń), no i oczywiście - jak[/b]

Ja polecam do podkręcania dodatkowe chłodzenie np prosty miedziano - aluminiowy za ok 60 zł.

Pozdr.
 

I3L4D3

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2008
Posty
178
Dzięki amex...

Już tam zaglądam...


Co do monitora - to jakoś nie skłania mi się dawać na gwarancję, bo bym musiałbyć bez monitora przez jakiś czas...
<


A może by tak odkręcić tylną obudowę, i zostawić go bez niej...?



// edit
Niestety, szukam na tym linku, ale nic nie mogę znaleźć... Wszystko co widzę - to oferty sklepów...
<
Może ślepy jestem, ale ten monitor tak wkurza... No i ogranicza widoczność... :[
Możesz podać bardziej konkretny link? Albo wyjaśnić mi co i jak? - oczywiście jeżeli masz troszkę czasu dla "kolegi" (z forum) :]
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Co do monitora - to jakoś nie skłania mi się dawać na gwarancję, bo bym musiałbyć bez monitora przez jakiś czas...[/b]
tak, najlepiej poczekaj aż Ci się skończy gwarancja ^^


A może by tak odkręcić tylną obudowę, i zostawić go bez niej...?[/b]
i gwarancja pójdzie się....

zresztą to nic nie da...

albo oddasz na gwaracje albo poczekaj jeszcze troche i zostaniesz całkiem bez monitora


Możesz podać bardziej konkretny link? Albo wyjaśnić mi co i jak? - oczywiście jeżeli masz troszkę czasu dla "kolegi" (z forum) :][/b]
ja raczej nie, ale znając życie gdyby jeszcze było "pomógł" na forum to zaraz by się ktoś taki znalazł ^^
 

I3L4D3

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2008
Posty
178
Heh... No coż... Monitor nie ma żadnych pląb gwarancyjnych - z resztą już raz był na gawarancji i powiedzieli mi że nic tam nie widzą wadliwego. Mimo to moniotr robi tak u mnie i u mojego brata (stary monitor marki Belinea robił tak samo, ale jak pierdolneło go się w obudowę - ze 2 razy, ale tak porządnie - to skutkowało i na jakieś 30-50 minut miałem z głowy)



Ale jednak - jeżeli znalazłby się ktoś kto mi by pokazał dokładniej co do oc, to byłbym baaardzo wdzieczny.

Źeby nie było postów typu : "Wujek GÓÓGLE doradźi" - odrazu mówię, żę mam neta z orange (2/7 - zasięg GPRS) [MAX 20 kB/s]
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Heh... No coż... Monitor nie ma żadnych pląb gwarancyjnych - z resztą już raz był na gawarancji i powiedzieli mi że nic tam nie widzą wadliwego. Mimo to moniotr robi tak u mnie i u mojego brata (stary monitor marki Belinea robił tak samo, ale jak pierdolneło go się w obudowę - ze 2 razy, ale tak porządnie - to skutkowało i na jakieś 30-50 minut miałem z głowy)[/b]
Trzeba było tak od razu ^^ w takim razie,jedyne co przychodzi mi do głowy to wadliwa sieć elektryczna (bo innych wspólnych czynników nie widzę, między Tobą a Twoim bratem, jeśli mieszkacie razem oc)
pomóc na to powinno kupno zasilacza UPS, który raczej usunie ten problem, ale żeby nie było że niepotrzebnie narażam Cię na koszty - głowy za to nie dam
<
 

I3L4D3

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2008
Posty
178
Brat mieszka w mieście, a ja na wsi... Mimo to - też myślę że to wina sieci elektronicznej... (nawet mocnej lapki nie mogłem podłączyć, bo odrazu TV u starych się wyłączał :])

Czyli muszę się znowusz naciągnąć na koszty... :/ A nie orientujesz się ile może kosztować?
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
co w granicach 300zł podejrzewam

(nawet mocnej lapki nie mogłem podłączyć, bo odrazu TV u starych się wyłączał :])[/b]
to mnie powaliło ^^

aczkolwiek jeśli brat mieszka gdzie indziej i też ma te kłopoty to może to wcale nie być problem sieci

btw, elektrycznej, nie elektronicznej
<
 

I3L4D3

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2008
Posty
178
Heh... No właśnie... Monitor w MediaMarkt'cie kupowany, i nie mam jak dostarczyć na gwarę... :/

Za miesiąc będzie mój stary, potem na 2 tygi jedzie na wakacje, a e/w potem zawiezie mi monitor :/
 
Do góry Bottom