Gaszenie całych ulic - na własną odpowiedzialność!

bi-tek

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2008
Posty
26
Re: :)

Originally posted by Skajlajn
Proszę:

Obrazek

odrazu mówię skrzynka znajduje się przy ulicy ;] no powiedzmy bo jest tak ulica. chodnik. skrzynka
<


ta skrzynka mi się bardzie w nocy podobała.

Ja mam gorzej mieszkam w małej miejscowości i nie ma takich cudów techniki ale za to są taki fotokomórki przy lampie i mam laser dobrej jakości dałem za niego 120 i wycelowyje w fotokomórkę i chyba lampa się jużź nigdy nie oświeci (sprawdziłem lampa nie świeciła przez 3 dni podem przyjechali energetycy i naprawili) albo sposób nr 2 potrzbne będą

*Karabinek ASG
*1 Kulka aluminiowa
*umiejętność strzelania do celu o średnicy ok 20cm

UWAGA nie stać pod celem bo można zostać okaleczonym przez spadające odłamki szkła

Lampa się już nie oświeci

Misjon Complit
 

Delet

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2008
Posty
1
<div class='quotetop'>CYTAT(Kornik52 @ 20.05.2007, 19:33) <{POST_SNAPBACK}></div>
Witam dziś chciałem zaprezentować coś z elektryczności tylko pamiętać należy o jednym prąd może zabić! Jednak w tym wypadku jest małe prawdopodobieństwo porażenia prądem.
Autor nie bierze żadnej odpowiedzialności za treść umieszczoną w tym temacie

Gaszenie całej ulicy co potrzebne:

- Telefon ewentualnie Latarka.

Szukamy w mieście transformatora który jest zabudowany szukamy przed nim skrzynki czasami jest czasami jej nie ma jeżeli skrzynka jest na skrzynce umieszczona jest zazwyczaj fotodioda która wygląda tak jak na zdjęciu.
fotouu0.jpg

Jezeli zaś zabudowany transformator nie ma tej skrzyneczki z przodu. Wtedy zazwyczaj fotodioda umieszczona jest w okienku bądź na dachu transformatora.

Jest noc chcemy zgasić światła podchodzimy z telefonem i świecimy w ta fotodiodę najlepiej niczego nie dotykać ponieważ możemy zostać porażeni prądem jeżeli będzie przebicie na transformatorze. Wystarczy świecić 5 sek aby zgasić ulice podłączoną do transformatora, ale trzeba mieć telefon z kolorowym i dobrym wyświetlaczem. Jeżeli mamy do dyspozycji latarkę sytuacja staje się jeszcze prostsza ponieważ możemy stanąć sobie dalej i świecić w tą fotodiodę. Lampy uliczne nie świecą się od 10 sek do 5 minut. Przy wyłączeniu świateł słychać taki "Huk" który jest normalną reakcją.

Jeżeli fotodiodę zaklejmy np. taśmą izolacyjna światła uliczne będą się świecić 24/7..

Nie wiem co na to władza ale moim zdaniem możecie mieć jakieś konsekwencje.

Moim zdaniem powinni to w jakiś sposób zabezpieczyć dwie takie fotodiody czy więcej wtedy by nie podszedła pierwsza lepsza osoba i nie zgasiła światła. Wyłączenie świateł powoduje zagrożenie i należy o tym pamietać!.

Licencja: Beerware hehe
<

Autor: Kornik52[/b]

Kornik52 czasy się zmieniły teraz w transformatorach są umieszczane zegary lub lampy są wlanczane przez komputer

PS. Przeszukalem 14 ulic i znalazlem pare transformatorów ale żadnych budek z fotodiodą nie znalazłem teraz się wybieram do elektrowni może tam coś znajde.
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
<div class='quotetop'>CYTAT(Delet @ 2.05.2008, 13:08) <{POST_SNAPBACK}></div>
Kornik52 czasy się zmieniły teraz w transformatorach są umieszczane zegary lub lampy są wlanczane przez komputer[/b]

Tak, zgadzam się ale nadal jest dużo małych miejscowości w Polsce w których nadal są fotodiody..
<
 

Shady69

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2013
Posty
98
up, a mi się podoba, choć zastosowanie na miarę terrorystów :D
co prawda, podłączanie do telefonii byłoby ciekawsze :D
 
Do góry Bottom