Gaszenie całych ulic - na własną odpowiedzialność!

chudy1993

Użytkownik
Dołączył
Luty 24, 2007
Posty
174
Proponuje przykleić temat, bo jest ciekawy, i napewno wiele osób z niego skorzysta.
P.S. Ide obejrzeć transformator przed domem.
 

PHmaster

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2007
Posty
329
Originally posted by FDJ
Mysle ze pomysl byl na licencji Beerware
<
hehe, zamiast piwka mogę dać moda na swojej stronie :mruga:
 
M

maciek_

Gość
:faja: modernizator---praca, odpowiedzialnosc
:faja: piwko--przyjemnosc,

no wiec chyba wiadomo co lepsze:p:p ;]
Hmm? Może moderator?
A co do gaszenia latarni, nie próbowałem, ale spróbuje
<


W jakimś niedużym miescie moza by zoorganizowac takie masowe gaszenie, zebrac kilkanascie osob z latarkami i do roboty
<
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Originally posted by Kornik52
Witam dziś chciałem zaprezentować coś z elektryczności tylko pamiętać należy o jednym prąd może zabić! Jednak w tym wypadku jest małe prawdopodobieństwo porażenia prądem.
Autor nie bierze żadnej odpowiedzialności za treść umieszczoną w tym temacie

Gaszenie całej ulicy co potrzebne:

- Telefon ewentualnie Latarka.

Szukamy w mieście transformatora który jest zabudowany szukamy przed nim skrzynki czasami jest czasami jej nie ma jeżeli skrzynka jest na skrzynce umieszczona jest zazwyczaj fotodioda która wygląda tak jak na zdjęciu.
Obrazek
Jezeli zaś zabudowany transformator nie ma tej skrzyneczki z przodu. Wtedy zazwyczaj fotodioda umieszczona jest w okienku bądź na dachu transformatora.

Jest noc chcemy zgasić światła podchodzimy z telefonem i świecimy w ta fotodiodę najlepiej niczego nie dotykać ponieważ możemy zostać porażeni prądem jeżeli będzie przebicie na transformatorze. Wystarczy świecić 5 sek aby zgasić ulice podłączoną do transformatora, ale trzeba mieć telefon z kolorowym i dobrym wyświetlaczem. Jeżeli mamy do dyspozycji latarkę sytuacja staje się jeszcze prostsza ponieważ możemy stanąć sobie dalej i świecić w tą fotodiodę. Lampy uliczne nie świecą się od 10 sek do 5 minut. Przy wyłączeniu świateł słychać taki "Huk" który jest normalną reakcją.

Jeżeli fotodiodę zaklejmy np. taśmą izolacyjna światła uliczne będą się świecić 24/7..

Nie wiem co na to władza ale moim zdaniem możecie mieć jakieś konsekwencje.

Moim zdaniem powinni to w jakiś sposób zabezpieczyć dwie takie fotodiody czy więcej wtedy by nie podszedła pierwsza lepsza osoba i nie zgasiła światła. Wyłączenie świateł powoduje zagrożenie i należy o tym pamietać!.

Licencja: Beerware hehe
<

Autor: Kornik52

Kornik52 to chyba normalne jak się mieszka w mieście ;] czasem diody są za prostokątnym przyciemnianym szkiełkiem ;]
Sam tak robiłem ale zasłaniałem ręka jak było za ty szkiełkiem przyciemnianym.

A nie wiesz jak to jest np jak nie ma transformatorka a lampy zwykle włączają się o godzinie 21? Nie wie ktoś czy da się to jakoś zmenić np na 9?
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Miło byłoby przetestować np. w Warszawskim Centrum albo na Warszawskiej ul. Puławskiej :)
(Chociaż takie duże cosie pewnie są podzielone na sektory. Z resztą komuś może stać się krzywda na ruchliwej ulicy bla bla bla)
 

_Quak_

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2007
Posty
63
Wypróbuje to ;]
<
zakleję wszystkie lampy taśmą i lampy będą się świecić cały dzień :hahaha:

[ Dodano: 27-05-2007, 21:46 ]
A czy autor mógłby zrobić fotkę całego transformatora z większej odległości trochę? bo nie wiem gdzie coś takiego można znaleźć :pPP
 

_Quak_

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2007
Posty
63
Originally posted by Outlaw+--><div class='quotetop'>CYTAT(Outlaw)</div>
<!--QuoteBegin-_Quak_

A czy autor mógłby zrobić fotkę całego transformatora z większej odległości trochę? bo nie wiem gdzie coś takiego można znaleźć :pPP

http://www.hasenergo.cz/english/images/transformator.jpg

Tylko na tym zdjęciu nie widać tej fotodiody;/;/;/ może nie na wszystkich są?[/b]

Jaaaaa... duże to jest... rezygnuje :pPP
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Originally posted by _Quak_+--><div class='quotetop'>CYTAT(_Quak_)</div>
Originally posted by Outlaw@
<!--QuoteBegin-_Quak_


A czy autor mógłby zrobić fotkę całego transformatora z większej odległości trochę? bo nie wiem gdzie coś takiego można znaleźć :pPP


http://www.hasenergo.cz/english/images/transformator.jpg

Tylko na tym zdjęciu nie widać tej fotodiody;/;/;/ może nie na wszystkich są?

Jaaaaa... duże to jest... rezygnuje :pPP[/b]

szukaj przy tym
kupahy9.jpg
 

_Quak_

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2007
Posty
63
Hehe kto to zdjęcie takie dał :pPP pisać od razu że chodzi o to małe
<
to poszukam
smile.gif
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Originally posted by wojtekingim
Kornik52 Normalnie super extra, gratuluje pomysłowości
smile.gif
ja codziennie o 7:20 ide na przystanek autobusowy(dojeżdżam do gimnazjum) no i tak sie składa że 20 metrów od przystanku jest transformator
<
(może niedługo dodam fotki) jestem pewny że musi być taka fotodioda
smile.gif
(choć nigdy sie temu nie przyglądałem) no a z przystanku autobusowego widać jak na dłoni 3 latarnie więc łatwo będzie przetestować
smile.gif





Jeszcze raz gratulacje pomysłu
<

Narysował Ci czerwonym zakreśleniem czego szukać. Ale po co Ci szukać tego? Nie lepiej jedna laska dynamitu albo opklej transformer taśmą? ;] :hahaha:
 

_Quak_

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2007
Posty
63
No tak bo ja na chacie mam dynamit, termit, nitrogliceryne, nitroceluloze, proch czarny i wszystko inne co się da
<
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Originally posted by _Quak_
No tak bo ja na chacie mam dynamit, termit, nitrogliceryne, nitroceluloze, proch czarny i wszystko inne co się da
<

To wrzuć zapałke do prochu i powiedz co się stało z domem
<
 

_Quak_

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2007
Posty
63
Originally posted by Ramiro+--><div class='quotetop'>CYTAT(Ramiro)</div>
<!--QuoteBegin-_Quak_
No tak bo ja na chacie mam dynamit, termit, nitrogliceryne, nitroceluloze, proch czarny i wszystko inne co się da
<

To wrzuć zapałke do prochu i powiedz co się stało z domem
<
[/b]

Hehe no wiesz tylko by się proch zapalił... gorzej z nitrogliceryną
<
a tak wogóle to robiłem tylko flasha, saletre z cukrem i proch czarny
smile.gif
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Originally posted by Ramiro
To wrzuć zapałke do prochu i powiedz co się stało z domem
<

Nic sie nie stanie tylko sie sfajczy proch. Musialby byc zamkniety w pojemniku i zamkniety.
 
Do góry Bottom