gdzie sprawdzić wykrywalność wirusa?

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
tak jak w temacie, chcailbym sie dowiedziec gdzie mozna sprawdzic wykrywalnosc wirusa?
http://virusscan.jotti.org/ odpada bo kiedy bym nie weszedl jest

Kod:
The server is extremely busy at the moment, please wait (retrying in ....seconds)...

wiec moze sa jeszcze inne skanery on line?
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Originally posted by chudy1993
Ja używam tego

dzieki, niezla stronka
smile.gif
 

JOJOSS

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2007
Posty
32
Kod:
Click here if you do NOT want to distribute your sample to any antyvirus campany.
PRZED:
virdl0.png


PO:
vir4bi1.png


Jak to zaznaczę to ten plik nie trafi do ich bazy danych.

<
dzięki za pomoc !
 

Ci3ba

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 3, 2007
Posty
43
virusscan?

To jest dobry skaner online. Jak będziesz tak czekał, to poczekasz baaaardzo długo, należy co jakiś czas odświeżać stronę. To jest najlepszy sposób. Pozdro!
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Podejrzewam że takie stronki mają jakieś umowy z firmami produkującymi programy antyvirosowe i dostają kase za dostarczanie potencjalnie niebezpiecznych plików... Imo najlepiej stworzyc maszyne wirtualną, zainstalować wszystkie interesujące nas antyvirusy, wyłączyć samoczynne skanowanie, ochrone rezydentną etc i skanować plik pokolei każdym AV, co prawda jest z tym troche bawienia się i marnotrawienia czasu, zwłaszcza na aktualizacje ich wszystkich, ale jest przynajmniej pewność, że soft nie zwiększy swojej wykrywalności
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Sorki za wykop ale ponieważ temat jest podpięty pozwolę sobie odpisać...
Od siebie mogę dodać NoVirusThanks - ma opcję "Do not distribute the sample" ale w Privacy Policy czytamy:

-Collection and use of submitted files

We may store (temporarily) the files that you send in our online-virus-scanner and the files that you submitted can be shared with Anti-Malware and Security Companies that participate in our project (and some individual researchers) generally if the file is detected by at least one Antivirus Software that is present in the list of the engines of the NoVirusThanks Online Virus Scanner. We cannot exercise control over the actions that these Anti-Malware Companies take. The files are not shared with entities that are outside the Antivirus/Security Industry.
If you do not want that your file will be shared or distributed because you think that can contain sensitive data or for other personal reasons, you can enable the "Advanced options" and check the "Do not distribute the sample". In that case, the scanner's reports will not be saved on malwarehash.com, otherwise, we will save only the scanner's reports of detected files.[/b]
...nie wiem czy dobrze zrozumiałem..może ktoś przetłumaczy ostatnie zdanie?
<


Pozdrawiam
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
raporty ze skanow nie sa przechowywane na malwarehash.com sa tylko u nich przechowywane
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Może zapytam inaczej:

In that case, the scanner's reports will not be saved on malwarehash.com, otherwise, we will save only the scanner's reports of detected files.

W takim przypadku raporty nie będą zapisywane na malwarehash.com, w przeciwnym przypadku (czy "mówiąc inaczej"?) zapiszemy tylko raporty wykrytych (znaczy zainfekowanych czy wszystkich?) plików[/b]

I tak w ogóle to chodzi o to, że wysyłają te pliki czy tylko jakieś raporty wysyłają/zapisują?
<
wrr



EDIT __________________________________________
heh, dzięki... miejmy nadzieję, że tak właśnie jest...
<
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
chodzi o to ze jak przeskanuja plik to go nie wysylaja nigdzie.
Ale raport ze skana jest przechowywany tylko u nich i to tylko tych plikow ktore zostaly wykryte.
 

In7ount

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2012
Posty
79
Ja robię tak że odpalam około 11 maszyn wirutalnych i na każdej mam Windows xp , lub innego z wgranym antywirusem każda maszyna ma inny , i tak sprawdzam po koleji ;p
 
Do góry Bottom