Grafa w laptopie

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
wymiana karty graficznej w laptopie jest niemozliwa (oczywiscie z punktu widzenia normalnego czlowieka) karty graf mimo iz nie są zintegrowane, to są wlutowane na stale. Po drugie inna karta moglaby Ci niewejsc poprostu do laptopa, tam nie ma miejsca. z drugiego punktu widzenia wymiana jest mozliwa, ale jest to jak juz baaaaaardzo nieoplacalne i ryzykowne i mialbys do wyboru conajwyzej kilka kart;p Wymiana karty jest mozliw W KILKU LAPTOPACH, gdzie producent uwzględnil taka mozliwość.
 

xpbit

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 23, 2009
Posty
25
Możliwe jest na pewno, napisz, jakimi funduszami dysponujesz.

fundusz w granicach rozsądku w porównaniu z laptopem :D chodzi głownie o to żeby po prostu ta grafa była lepsza niż ta zintegrowana.... nie musi to być jakiś kosmos xD wystarczy żeby była już taka co by się nadawała do czegoś :D



Pozdro:D
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Zainteresuj się laptopami choćby AlienWare. Standardowy laptop to karta grafiki intela albo amd/ati mająca małe użycie prądu i wydzielanie ciepła, laptopy zawsze miały problem z upgrade, wymienisz (samemu) dysk, ram, procesor...ale masz dużo mniejszą swobodę niż w stacjonarnym.
 

xpbit

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 23, 2009
Posty
25
Zainteresuj się laptopami choćby AlienWare. Standardowy laptop to karta grafiki intela albo amd/ati mająca małe użycie prądu i wydzielanie ciepła, laptopy zawsze miały problem z upgrade, wymienisz (samemu) dysk, ram, procesor...ale masz dużo mniejszą swobodę niż w stacjonarnym.

no tak... ale już tego laptopa mam....
to pewnie nie da się w nim wymienić tej grafy jak tak;/


pozdro:D
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
nie da sie wymieniać grafy w laptopie. w Tym Twoim na pewno nie. Jest tylko kilka laptopów, gdzie sa sie wymienić kartę. tak jak pisałem wyżej
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
poczytaj o zewnetrznych kartach graficznych pod usb do laptopow (po co, czym to sie 'je' itd )
 

xpbit

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 23, 2009
Posty
25
poczytaj o zewnetrznych kartach graficznych pod usb do laptopow (po co, czym to sie 'je' itd )

właśnie chodzi o to że czegoś takiego nie ma... tzn ASUS tam coś wypuścił i jest pełno artykułów o tym.... ale nie wiadomo ile to kosztuje..... gdzie to można kupić.... a pewnie cena jest wyższa niż cena laptopa :p
Więc pewnie nie opłacalna sprawa.... w takim wypadku lepiej już sobie dać z tym spokój albo kupić lepszego lapka :D


Dzięki za pomoc :D


Pozdro :D
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
takie cuda kosztują około 400 zł i nie są to demony szybkosci (w końcu tez ile można przepuścić przez USB 2.0) sprzedawane są narazie w japoni, tak wyczytałem. na moje to po prostu taka karta do wspomagania jak komuś się tnie full hd lub coś, o komfortowym graniu nie ma mowy
!
 

xpbit

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 23, 2009
Posty
25
takie cuda kosztują około 400 zł i nie są to demony szybkosci (w końcu tez ile można przepuścić przez USB 2.0) sprzedawane są narazie w japoni, tak wyczytałem. na moje to po prostu taka karta do wspomagania jak komuś się tnie full hd lub coś, o komfortowym graniu nie ma mowy
!

dokładnie :p więc nic nie da się tu mądrego wykombinować...


Pozdro:D
 

gniotek

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2009
Posty
16
Grafikę w lapku można wymienić jeśli jest na złączu MXM lub AXIOM
Lista lapków z grafiką na MXM http://www.mxm-upgrade.com/Table.html (dawno nieaktualizowana)

Laptopy i tak pracują na granicy przegrzania, wymiana grafiki na bardziej wydajną może usmażyć lapka (jeśli układ chłodzenia nie jest dobrze przemyślany, np HP Paviliony + AMD)
 
Do góry Bottom