Hakowanie. Jak zacząć?

Slappy

Użytkownik
Dołączył
Listopad 24, 2013
Posty
2
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Na wstępie pragnę zaznaczyć że nie chcę się uczyć wykradać hasła do facebooka,naszej klasy czy innego syfu..

Chcę się dowiedzieć co będzie mi potrzebne/od czego zacząć zabawę z hakowaniem?

Przedstawię swoją sytuację.

Jestem młodym (bo zaledwie 15 lat) komputerowcem,którego od dawien czasów interesuje technologia,oprogramowania oraz haktywizm.

Nie mam żadnych znajomości z programowaniem,posiadam podstawową wiedzę na temat komputerów (potrafię dobrać komponenty,złożyć cały komputer do kupy,powiedzieć co poszczególny podzespół robi,za co jest odpowiedzialny,wiem jak działa system operacyjny,jak działają strony internetowe)

Od miesiąca przerzuciłem się z Windowsa na Linuxa (Kali linux,6 edycja backtracka) i nie śpieszy mi się do powrotu na windowsa.

Wiem,że będzie mi potrzebna praktyka której nie zdobędę z dnia na dzień. Jestem na to przygotowany.

Jakie języki programowania będę potrzebował? Jeśli wszystkie,to jak najlepiej sie ich uczyć? (jakieś książki,poradniki online?)
Jakie pojęcia będą mi potrzebne?


Ogólnie napiszcie swoje początki,jak dążyliście do tego żeby teraz być na takim poziomie na jakim jesteście.


Przepraszam że temat strasznie pokręcony. Mój styl pisania jest "dość" chaotyczny. :p


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

BT5R3

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 19, 2013
Posty
13
Hmmm Jestem od ciebie młodszy bo mam zaledwie 13 lat. I również jak ciebie od dawna interesuje się Informatyką oraz haktywizmem. Lecz ja już od dawna uczę się języka C++, teraz biorę się chyba za C#. Nwm co powiedzieć ja akurat operuje na Back Tracku 5 r3 (Skąd również wziął się mój nick ;D). Ja akurat nie umiem mojej wiedzy nikomu przekazać (I tyczy się to wiedzy w każdej dziedzinie). Taki niestety jestem :D. Ale moje rady są takie aby nie bawić się w Hackera. I odrazu nie DDosuj każdej lepszej strony itd. Gdyż w niektórych przypadkach źle się to kończy ;D. Z mojej strony to tyle ;D
 

Do4Got

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2012
Posty
242
Hmmm Jestem od ciebie młodszy bo mam zaledwie 13 lat. I również jak ciebie od dawna interesuje się Informatyką oraz haktywizmem. Lecz ja już od dawna uczę się języka C++, teraz biorę się chyba za C#. Nwm co powiedzieć ja akurat operuje na Back Tracku 5 r3 (Skąd również wziął się mój nick ;D). Ja akurat nie umiem mojej wiedzy nikomu przekazać (I tyczy się to wiedzy w każdej dziedzinie). Taki niestety jestem :D. Ale moje rady są takie aby nie bawić się w Hackera. I odrazu nie DDosuj każdej lepszej strony itd. Gdyż w niektórych przypadkach źle się to kończy ;D. Z mojej strony to tyle ;D
13 lat? ...LMFAO
Btw. koleś nowy w temacie nie ogarnie sobie botnetu ani bootera żeby jak to powiedziałeś "DDoSować każdą lepszą stronę".
 

Slappy

Użytkownik
Dołączył
Listopad 24, 2013
Posty
2
Kiedyś z pomocą kolegów zDDoSowałem stronę naszej szkoły.. Slowloris odpalony na 10 kompach i po godzinie efekt..

Jednak ja nie proszę o pomoc w DDoSowaniu,tylko o pomoc przy starcie.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Ja zaczynałem jak większość od wczesnego HTML, js, php, podstaw C++, nieco później Delphi.

Dzisiaj fajnym językiem ale wymagającym wprawy (pojęcia o obiektowym programowaniu) jest Python, kilka linijek kodu i masz niezłą hakerską aplikacje.
 

wiwp1994

Użytkownik
Dołączył
Marzec 17, 2013
Posty
20
ja też zaczynałem od języków obiektowych HTML,PHP,JS itd.itpa strone jaka mogę polecić to http://uw-team.org są tam tutoriale takich języków jak PHP,JS,HTML5,ASSEMBLER,DELPHI,MYSQL,itd. autorzy tych tutoriali bardzo dobrze tłumaczą te języki ja w godzinę nauczyłem się printować tekst w przeglądarce, tworzyć zmienne, pobierać parametry metodą GET, POST itd.ale najlepiej języków programowania uczyć się samemu czyli bez żadnych tutoriali.Ja zaczynam od wczoraj uczyć się języka PERL i po 10 minutach umiałem printować tekst na ekran, tworzyć zmienne i je łączyć
 

BT5R3

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 19, 2013
Posty
13
No niestety tylko 13 ;D

Ale w tym temacie raczej nie liczy się wiek. Lecz myślenie oraz wiedza..
 

bartooszek

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2013
Posty
26
Ja mam też dopiero 14 lat ;) Znam tak o HTML'a, mało CSS. Kiedyś jeszcze bawiłem się trochę z bratem Pascalem. Jednak nie za bardzo mi "wchodzą do głowy" języki.
 
Do góry Bottom