HASLA UZYTKOWNIKOW - WINDOWS 2000/XP

Achates

Były Administrator
Członek Załogi
Dołączył
Listopad 16, 2001
Posty
147
HASLA UZYTKOWNIKOW - WINDOWS 2000/XP
by Meechow


1+) Jak zdobyc hasla uzytkownikow majac fizyczny dostep do kompa...
- ) gdzie znaduja sie hasla ?
- ) co to jest SAM ?
- ) w jaki sposob skopiowac plik SAM ?
- ) jak wyciagnac hasla z pliku SAM ?
- ) end

---

1+) Gdzie znajduja sie hasla ?

Hasla uzytkownikow znajduaja sie w pliku SAM ktory znajduje sie w windowssystem32config
Pliku nie mozna skopiowac z czasie pracy systemu poniewaz jest on ciagle uzywany przez system.

---

1+) Co to jest SAM ?

Security Accounts Manager (SAM) przechowuje kluczowe dla ciebie informacje czyli liste kont uzytkownikow lokalnych i odpowiadajacych im hasel w formie zaszyfrowanej lub wszystkich uzytkownikow w konkretnej domenie (rozni sie to w zaleznosci od funkcji spelnianej przez dany system).

---

1+) W jaki sposob skopiowac plik SAM ?

Odpalasz na kompie z ktorego chcesz miec hasla Knoppixa (bootowalna wersje Linuxa) i spod linxa kopiujesz plik SAM na dyskietke (FLOPPY). Jesli dany komp nie ma stacji dyskietek to plik nagrywasz na plytke lub wysylasz netem - jesli masz taka mozliwosc.

---

1+) Jak wyciagnac hasla z pliku SAM ?

Sciagasz z netu program L0pth Crack 4 (LC4), Caina XP, Samdumpa lub jakis inny program rozszyfrowujacy SAMy. Zapodajesz SAMa do programu i czekasz Na poczatek dobrze jest uzyc dobrego slownika a jesli to nie skutkuje to oczywiscie Brute Force. Ale na szczescie na kompie leci o wiele szybciej niz w necie wiec nie jest az tak zle Na rozszyfrowanie hasla 8 - znakowego cyfry i litery czekalem kolo 3 dni - komp chodzil non stop ale udalo sie Jesli masz mozliwosc podglodniecia moment wpisywania hasla przez admina to sprawdz czy wpisuje sam litery, cyfry badz jakies kombinacje To po odpowiednim skonfigurowaniu progza przyspieszy rozszyfrowywanie

---

1+) End...

Powinienes juz jarzyc o co w tym chodzi...
W razie czego to pisz na [email protected]
bYe
 

KiXu

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 16, 2005
Posty
1
MAM PROZBE, NATOMIAST MOJA STARA MA PRAWA ADMINA ANA KOMPIE I NIC NIE MOGE INSTALOWAC. cZY MUGŁBYS PODAC JAKAC NAZWE PROGRA KTUREGO NIE TZEBA INSTALOWAC. PROSZĘ!!
 

liscmaq

Użytkownik
Dołączył
Listopad 20, 2002
Posty
56
Ja mam troche inny pomysl. Bootujesz sie z linuksa i uzywasz programu chntpw. Dzieki niemu mozesz dadawac nowych userow i zmieniac hasla oraz pare innych rzeczy w pliku sam. Pozdrawiam
 
Do góry Bottom