[hiberfile.sys] wirus Darth Vader 4

pijocyna

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 5, 2012
Posty
62
Witam!
Ostatnio skanowałem kompa avastem podczas uruchomienia systemu i wykrył mi wirusa o nazwie Darth Vader 4 w pliku C:\hiberfile.sys. Mógłby ktoś mi coś o nim powiedzieć, bo szukałem w sieci ale bardzo mało znalazłem. I do tego nie można tego pliku usunąć. Proszę o pomoc.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
To jest plik zrzucenia pamięci podczas hibernacji systemu. Jeśli zabronisz systemowi na hibernację, system usunie ten plik.

Wydaj mi się, że jest to zwyczajny przypadek. W pamięci komputera znalazły się jakieś śmieci, które skaner antywirusowy dopasował do sygnatury tego wirusa. Wirus zajmował 200 bajtów a jego sygnatura możliwe, że zajmuje jeszcze mniej.

Jest to zbieg okoliczności gdyż ten wirus pochodzi z roku 1991 i w dodatku zarażał wyłącznie pliki com.

Możliwe jest również, że mogłeś rozpakowywać jakieś archiwum z narzędziami tego typu lub zarażonymi plikami, sygnatura została w buforze pamięciowym archiwizatora i takim sposobem, podczas hibernacji / wstrzymania systemu, została zapisana do pamięci dyskowej.
 

pijocyna

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 5, 2012
Posty
62
Ja też to właśnie dzisiaj znalazłem w sieci i na wszelki wypadek wyłączyłem bo i tak nie korzystam z hibernacji.
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
 
Do góry Bottom