[HTML][CSS]Ramka z obrazkami

H4eX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2010
Posty
13
Witam, jak wykonać ramki w CSS z obrazkami (jeden na dole i drugi na dole) i w środku następny, który będzie "rozciągliwy" i w nim właśnie będzie tekst, najlepiej by w kodzie dawać tylko jeden div.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Witam, jak wykonać ramki w CSS z obrazkami (jeden na dole i drugi na dole) i w środku następny, który będzie "rozciągliwy" i w nim właśnie będzie tekst, najlepiej by w kodzie dawać tylko jeden div.

Szukałeś tutaj?

Kod:
http://www.kurshtml.boo.pl/html/zielony.html
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
może narysuj jak to ma wyglądać, bo ja nie rozumiem(a pewnie nie tylko ja) co chcesz osiągnąć, więc nie bardzo można Ci pomóc
 

H4eX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2010
Posty
13
Mniej więcej tak.

ramkac.png
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Jeśli chcesz to koniecznie w jednym divie to będziesz musiał skorzystać z multiple background dostępnego w CSS3 (na razie obsługują to Opera, Firefox i Chrome):
HTML:
<html>
<head>
	<style>
	.box{
		background: url('top.gif') top left no-repeat, /* obrazek widoczny na gorze */
		url('bottom.gif') bottom left no-repeat, /* obrazek widoczny na dole */
		url('middle.gif') repeat-y; /* obrazek pod tekstem */
		width: 434px; /* szerokosc */
		padding-top: 41px; /* wysokosc obrazke z gory */
		padding-bottom: 41px; /* wysokosc obrazka z dolu */
	}
	</style>
</head>
<body>
	<div class="box">tekst</div>
</body>
</html>
 

H4eX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2010
Posty
13
Nie zadziałało, mam FF. Pozmieniałem linki do obrazków i widać tylko białe pole zamiast obrazków.
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
no mi też działa, więc coś źle robisz, oprócz rozwiązania hxv można skorzystać z pseudo elementów CSS before i after, przy czym IE 7 też tego nie obsługuje, jeśli zależy Ci na uniwersalnym rozwiązaniu to tylko JavaScript
 

H4eX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2010
Posty
13
Musiałem zaktualizować FF, dziwne. Miałem ustawione automatyczne aktualizacje. Jednak raczę nie użyję tego kodu, bo działa tylko na najnowszych przeglądarkach. Raczej skorzystam z 3 divów i napiszę funkcję. Dzięki wszystkim i hxv :)
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Najprościej w JS będzie to zrobić przy użyciu czegoś w stylu jQuery - jest kompatybilne ze wszystkimi przeglądarkami i może zastąpić funkcję której IE nie obsługuje a która tutaj bardzo by się przydała - getElementsByClassName. Jeśli mnie pamięć nie myli, to aby pobrać wszystkie elementy o danej klasie wystarczyło napisać
Kod:
$('.klasa')
Do tego wystarczy dołożyć funkcje after i before i można zamknąć to wszystko w 2 linijkach kodu.
 
Do góry Bottom