HTML hacking - how?

tigerjp

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 20, 2007
Posty
52
Witam serdecznie
Chciałbym się zapytać o kilka rzeczy dot. hackingu stron www.

Czy są jakieś możliwości włamać się na stronę napisaną w czystym HTMLU?
Serwer ma domenę PL.
Żadnych paneli logowania nie zauważyłem.
Strona wygląda bardzo amatorsko.
Poza zwykłymi działami z treścią jedynie udostępnia masę publicznych dokumentów *.doc.
Linku nie będę podawał.

Słownikiem hasła nie będę łamał, bez sensu (tak myślę), brute force także (zajmie wieki i raczej bez efektu).
Czy mogą istnieć jakieś bugi w HTML umożliwiające podmianę treści bądź grafiki na stronie?
Nikogo nie proszę o włamanie się, lecz o same, przydatne informacje.

Dzięki za wszelkie, przyszłe komentarze.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Włamanie się przez HTML nie jest możliwe. HTML jest interpretowany przez przeglądarkę więc nie ma żadnego wpływu na stronę na serwerze.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Ale oczywiście błędy w konfiguracji serwera, stare oprogramowanie serwera itd, umożliwia atak na stronę www i podmianę zawartości strony głównej [Own3d].
Zbadać należy serwer, sprawdzić podatność na luki oprogramowanie i wykorzystać swoją wiedzę bądź użyć gotowego exploita.
 

tigerjp

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 20, 2007
Posty
52
a próbując złamać hasło metodami brute force - jaką mam szansę, że odgadnę hasło zawierające same małe litery lub małe litery + jedna cyferka na końcu.
Pewnie malutkie? (to z cyferką to już hardcore?)

a z drugiej strony - czy podczas próby łamania hasła pozostawię logi? (po jak hasło złamię i zaloguję się to pewnie już logi będą).
I czy proxy zapewnia mi bezpieczeństwo? tak bym nie miał żadnych problemów w przyszłości? (pewnie ktoś może się pofatygować i wyciągnąć dane od gościa udostępniającego swoje proxy?)
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
a próbując złamać hasło metodami brute force - jaką mam szansę, że odgadnę hasło zawierające same małe litery lub małe litery + jedna cyferka na końcu.
Pewnie malutkie? (to z cyferką to już hardcore?)[/b]
średnie, zależy jakiej długości jest hasło

a z drugiej strony - czy podczas próby łamania hasła pozostawię logi? (po jak hasło złamię i zaloguję się to pewnie już logi będą).[/b]
Zależy od konfiguracji serwera, ale zazwyczaj wszystkie ruchy na serwerze są rejestrowane, także próby zalogowania

I czy proxy zapewnia mi bezpieczeństwo? tak bym nie miał żadnych problemów w przyszłości?[/b]
Nie! Nic nie daje 100% bezpieczeństwa. Jeśli można w ogóle mówić w tej sytuacji o bezpieczeństwie, to najwyższy jego stopień da Ci sieć/program TOR
 
Do góry Bottom