Instalacja karty wifi pod FreeBSD

centurion

Użytkownik
Dołączył
Maj 25, 2009
Posty
7
Mam kartę Wifi pod PCI : Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter
i moje pytanie brzmi jak ją zainstalować i skąd sciągnąć do niej drivery pod FreeBSD. Dodam tylko jeszcze ze przy starcie FreeBSD owej karty mi nie wykrywa czy to moze znaczyc ze jeszcze nie obsługiwana ? Takie cos :
ath_hal: 0.9.20.3 (AR5210, AR5211, AR5212, RF5111, RF5112, RF2413, RF5413).

Rzecza jaka moze byc istotna jeszcze jest fakt iz to FreeBSD jest na maszynie wirtualnej (dokladnie VirtualBox).
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Jeśli działa pod maszyną wirtualną to nie znajdzie twojej prawdziwej karty Wi-Fi a jedynie tą emulowaną przez VirtualBoxa. Taki szczegół, że wszystkie z możliwych do emulacji w nim kart sieciowych FBSD obsługuje doskonale.
 

centurion

Użytkownik
Dołączył
Maj 25, 2009
Posty
7
no to troszke sie rozjasnilo, lecz w dalszym ciagu nie wiem jak mam zainstalowac ta karte zeby mi dziala (aha i ma pobierac IP z serwera DHCP)

jeszcze tylko jak byscie mogli to mi tyle powiedzcie
<
 

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546
wklep se:
Kod:
dhclient em0
i powinno śmigać
smile.gif

puść pinga na google.pl, (jak nie zadziała możliwe, że ręcznie trzeba będzie ustawić serwery dns w /etc/resolv.conf)
To muszisz lubic FreeBSD ostro ;][/b]
Lubie, teraz bawię się OpenBSD 4.4 (nie chce mi się upgrejdować, i tak tylko testuje
<
)
Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Apache defaultowo w chrootowanym środowisku i tak dalej... grrr :>
http://www.wojtek.gfreedom.org/stuff/obsdtest.jpg
 

centurion

Użytkownik
Dołączył
Maj 25, 2009
Posty
7
ej no działa nie wiem jakim cudem, bo nic nie konfigurowalem tej karty to pewnie dlatego ze VM. Kiedys jak mialem noramlnie zainstalowanego FreeBSD to sie bawilem z ta karta z 3dni i nie doszedlem do tego jak ustawic do em0 ;]

btw. niezla macie reakcje odpowiedzi na tym forum. Jak pisalem na forums.freebsd.org to musialem poczekac z dzien zeby mi odpisali, to pewnie wina zmiany czasowej.

A dał bys mi jeszcze rade tak na szybko ;] powiedziec skad sie bierze to em0, bo jak tworze normalny interface np. sysinstall to mi tylko przez kabel idzie ?
 

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546
ej no działa nie wiem jakim cudem, bo nic nie konfigurowalem tej karty to pewnie dlatego ze VM. Kiedys jak mialem noramlnie zainstalowanego FreeBSD to sie bawilem z ta karta z 3dni i nie doszedlem do tego jak ustawic do em0 ;][/b]
Ciesze się, że mogłem pomóc, em0 to wirtualny interfejs karty sieciowej stworzony przez virtualboksa, jeśli nazwa em0 Ci przeszkadza możesz ją zmienić na coś bardziej ludzkiego
smile.gif
Zainteresuj się ifconfig_em0_name i /etc/rc.conf :>

bawilem z ta karta z 3dni i nie doszedlem do tego jak ustawic do em0 ;][/b]
A dał bys mi jeszcze rade tak na szybko ;] powiedziec skad sie bierze to em0, bo jak tworze normalny interface np. sysinstall to mi tylko przez kabel idzie ?[/b]
interfejs sieciowy w virtualboksie (system gościa) != danemu interfejsowi sieciowemu w systemie gospodarza, dlaczego ? Patrz wyżej.
Odnoście "em0" zainteresuj się nazwami interfejsów sieciowych w FreeBSD.

Pozdrawiam, miłego czytania.
 

centurion

Użytkownik
Dołączył
Maj 25, 2009
Posty
7
łokej to dzieki za odp. i jeszcze jedno, jak zerknolem na tą twoja stronke, to jakie ty masz srodowisko graf. zainstalowane na tym serwerze (OpenBSD o ile sie nie myle) Just curious
<
 

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546
jakie ty masz srodowisko graf. zainstalowane na tym serwerze (OpenBSD o ile sie nie myle)[/b]
Na OpenBSD nie mam środowiska graficznego (nie, jeszcze nie zwariowałem do końca
<
)
, łączę się przez SSH (chyba widać na belce
<
)
. Pozatym to nie serwer tylko przedpotopowy komputer (z 3 niedziałających 1 działający) , którym teraz się bawię
smile.gif

Na tym ss fluxbox jako menadżer okien. Warto pamiętać, że menadżer okien != środowisko graficzne.
 

Damn3d

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 18, 2009
Posty
88
ee. Przecież VBox i tak nie daje dostępu do realnych urządzeń, więc raczej nie szukaj sterowników wifi; po aktywacji dhcp powinno ruszyć
sysinstall[/b]
Mam podobną kartę (która ma tutaj nie wiele do rzeczy) i VirtualBoxa, i działa.

yoghurt: Gratuluję więdzy nt emulacji.

EDIT:
Uhm. Nie podobną, a taką samą.
 
Do góry Bottom