Inteligencja na najwyższym poziomie

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Witajcie
smile.gif


Opiszę sytuacje od początku: GyGy (spamer) pisałem na swoje potrzeby i zazwyczaj łączyłem się z sąsiadem aby mieć inne IP. Lecz pewnego razu śpieszyłem się i zapomniałem o tym, podłączyłem się pod swojego Access Point'a. Wysłałem około 3000 reklam ze swojego IP. Następnego dnia dzwoni do mnie pracownik euro-netu (dostawcy). Przedstawię wam urywek, w skrócie:

,,Witam, z Pańskiego komputera rozsyłane są wirusy przez gadu-gadu. Proszę nie rozmawiać z nikim na gadu-gadu, ponieważ może Pan zarazić innych. Proszę również przeinstalować swój system operacyjny. Jeśli sytuacja się powtórzy zostanie Pan odcięty od internetu.''

xD Facet tak nie powiedział, znaczy powiedział w innej formie
<
Na tym przykładzie widać jak pracownik został wyszkolony i jakie ma ogólnie pojęcie. Gdy powiedział ,,przez gadu-gadu'' odrazu skojarzyłem, że chodzi mu o SPAM i pomyślałem o karze
<
Czy spotkaliście się też z jakąś taką sytuacją
<
?
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
<div class='quotetop'>CYTAT(The @ 9.12.2008, 20:46) <{POST_SNAPBACK}></div>
Witajcie
smile.gif


Opiszę sytuacje od początku: GyGy (spamer) pisałem na swoje potrzeby i zazwyczaj łączyłem się z sąsiadem aby mieć inne IP. Lecz pewnego razu śpieszyłem się i zapomniałem o tym, podłączyłem się pod swojego Access Point'a. Wysłałem około 3000 reklam ze swojego IP. Następnego dnia dzwoni do mnie pracownik euro-netu (dostawcy). Przedstawię wam urywek, w skrócie:

,,Witam, z Pańskiego komputera rozsyłane są wirusy przez gadu-gadu. Proszę nie rozmawiać z nikim na gadu-gadu, ponieważ może Pan zarazić innych. Proszę również przeinstalować swój system operacyjny. Jeśli sytuacja się powtórzy zostanie Pan odcięty od internetu.''

xD Facet tak nie powiedział, znaczy powiedział w innej formie
<
Na tym przykładzie widać jak pracownik został wyszkolony i jakie ma ogólnie pojęcie. Gdy powiedział ,,przez gadu-gadu'' odrazu skojarzyłem, że chodzi mu o SPAM i pomyślałem o karze
<
Czy spotkaliście się też z jakąś taką sytuacją
<
?[/b]
Za spam oczywiście że jest kara. Tutaj trochę o innym spamie masz: http://home.pl/pomoc/690

Poza tym nie wiem czy Twój admin nie popełnił przestępstwa, wydaje mi się że wysniffował treść wysyłanych wiadomości a to już jest już wykroczeniem poza jego obowiązki administracyjne sieci.
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Dark Smark, wiem, że za SPAM jest kara, sam o tym czytałem
smile.gif
Lecz chodziło mi głównie o jego tekst: ,,Z Pańskiego komputera rozsyłane są wirusy'', to mnie najbardziej rozbawiło
<
A czy było by to możliwe, że gadu-gadu poinformowało dostawcę o tej sytuacji?
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
A czy było by to możliwe, że gadu-gadu poinformowało dostawcę o tej sytuacji?[/b]
Może prędzej organy ścigania o popełnionym przestępstwie. Dopiero policja by mogła zgłosić adminowi i prosić o konkretne dane personalne.
Moim zdaniem administrator przeglądając ruch w sieci zobaczył olbrzymią ilość pakietów poruszający się na porcie 8074. Mógł zajrzeć do pakietu i zobaczyć treść tych wiadomości. No co miał wprost powiedzieć że szpieguje Cię? hehe
smile.gif
Nie chciał by miał małe problemy i byś generował taki ruch w sieci
<
takiii takii takiiii brzyydki ruch...
smile.gif
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Zobaczył, że jest zwiększony ruch.
Gadu-Gadu nie wysyła listów do abuse, bo mieliby bardzo dużo roboty, tak więc tylko i wyłącznie zobaczyli u Ciebie większe wykorzystanie transferu na danym porcie.
 
Do góry Bottom