Internet Bezprzewodowy Orange - konfiguracja

Draqun

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 27, 2007
Posty
67
Zakupiłem laptopa Acera i internet bezprzewodowy orange. posiadam router Wi Fi i wg. wskazań po podłączenniu kabla i zainstalowaniu sterowników powinienem moc alegancko odlączyć kabel i smigać po meszkanku korzystajac z internetu. Niestety cos nie styka, poniewaz kiedy odłączam kabel karta sieciowa nie wykrywa mi w sieciach internetu. Czy to dlatego, że mam Viste.

PS. Czy kupujac Acera z Vistą nie powinna być razem z nim płyta z sytemem?
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Co do płyty z Vistą, nie, w 99% przypadków jej nie dostaniesz (za to masz cudowną ukrytą partycję z funkcją przywracania systemu bo przecież dysk się nigdy nie psuje :/ ) A co do internetu Orange to mam złe przeczucia bo już spotkałem się nawet z przypadkiem gdzie to badziewie nie chciało działać na Acerze kupinym w Orange (najpierw się okazało że kable od anteny nie są wewnątrz podpięte do karty GSM a później się okazało że karta GSM była zje****) ogólnie to życzę miłej zabawy...

P.S. Żeby było ciekawiej to Acer nie ma serwisu w polsce więc z gwarancją sobie możemy do USA lecieć (ew. nawrzeszczeć na sprzedawcę i wysłać go z reklamacją i rządaniem zwrotu pieniędzy) Ogólnie ani nie polecam Acerów ani Orange (oszukują na abonamencie...)
 

Draqun

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 27, 2007
Posty
67
Dobra chłopaki a powiedzcie mi co mam zrobić aby tą kochaną ******** Viste wykopać z kompa. Jakies specjalne zabiegi trzeba z biosem czy co aby sie go pozbyc?
 

sht

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2009
Posty
19
<div class='quotetop'>CYTAT(THC Flow @ 21.05.2009, 17:24) <{POST_SNAPBACK}></div>
P.S. Żeby było ciekawiej to Acer nie ma serwisu w polsce więc z gwarancją sobie możemy do USA lecieć (ew. nawrzeszczeć na sprzedawcę i wysłać go z reklamacją i rządaniem zwrotu pieniędzy) Ogólnie ani nie polecam Acerów ani Orange (oszukują na abonamencie...)[/b]
Z tym się nie zgodzę, kolega na własne życzenie popsuł Acera i nie miał żadnych problemów z gwarancją.
 

Draqun

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 27, 2007
Posty
67
Super jest gdzieś opis jak dla idioty - nie mam sił metodą prób i błedów sprawdzac jak to zrobić. albo inne pytanie - jak zmienić fastem Vista na ubuntu pomijajac takie zabawy jak te z XP.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Najprościej? Wkładasz płytę od Ubuntu i zaczynasz instalację... Wcześniejszy system zniknie przy zaznaczeniu odpowiedniej opcji w instalatorze.
 

gniotek

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2009
Posty
16
za to masz cudowną ukrytą partycję z funkcją przywracania systemu bo przecież dysk się nigdy nie psuje :/[/b]
Psuje się, dlatego w instrukcji obsługi na początku napisali, żeby wykonać płyty recovery za pomocą programu od producenta. I przed jakąkolwiek zmianą systemu proponuję to zrobić.

Żeby było ciekawiej to Acer nie ma serwisu w polsce więc z gwarancją sobie możemy do USA lecieć[/b]
Kiedyś Acer miał serwis w Warszawie zdaje się (totalna porażka), od kiedy serwis jest w Czechach, naprawa trwa tydzień (3 dni podróży w każdą ze stron i 1 dzień naprawy) - chyba, że nie mają konkretnej części i trzeba ją sprowadzić. Wtedy oczywiście dłużej. Na chwilę obecną Acer ma jeden z lepszych serwisów. Ustępuje tylko Dellowi (naprawa przy kliencie w domu)

Żeby zainstalować XP będziesz musiał zintegrować z instalacją sterowniki SATA, oraz najlepiej SP3, żeby nie dodawać potem osobno łatki kb888111 (potrzebna do HD Audio)
 

dorianmas

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 13, 2007
Posty
194
Super jest gdzieś opis jak dla idioty - nie mam sił metodą prób i błedów sprawdzac jak to zrobić[/b]

Masz wszystko wyjaśnione, nie wiem w czym problem, prościej chyba się nie da
 

Draqun

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 27, 2007
Posty
67
<div class='quotetop'>CYTAT(dorianmas @ 22.05.2009, 15:29) <{POST_SNAPBACK}></div>
Masz wszystko wyjaśnione, nie wiem w czym problem, prościej chyba się nie da[/b]

Już decyzja zapadła to Ubuntu zagości na lapciaku - mniej roboty jak z XP a do moich potrzeb to nawet za dużo
smile.gif
. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom