IP-pomocy !

kobieta2012

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2012
Posty
6
Witam
Na poprzednim laptopie miałam program w którym wpisywałam czyjś adres ip o program pokazywał mi czy komputer jest włączony oraz adresy ip z poczty ,niestety nie pamiętam nazwy dodam ze to nie był program online zmieniłam laptopa czy ktoś może mi pomóc ?

Chciałabym też wiedzieć czy istnieje program do sprawdzenia czy moje wiadomości ktoś otwarł na o2?
martwię się o tą osobę a niestety nie mogę zwyczajnie do niej zadzwonić . :/
proszę Was o pomoc
 

MrocznyLukas

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2013
Posty
14
Droga Pani,

do sprawdzenia czy zdalny komputer jest włączony czy nie, zwykle posługujemy się narzędziem PING. Jest to narzędzie działajace w trybie tekstowym (wymaga znajomości składni parametrów). Zapewne chodziło Pani jednak o program okienkowy, np. taki jak ten - GUIVBIP:
http://guivbip.codeplex.com/
lub Ping GUI:
http://www.softpedia.com/get/Network-Tools/IP-Tools/Ping-GUI.shtml
lub też WinPing:
http://4sysops.com/archives/free-winping-a-portable-ping-gui/
albo Simple Ping Utility:
http://www.codeproject.com/Articles/18908/Simple-Ping-Utility-with-GUI

Trzeba przy tym zaznaczyć, że jeśli osoba jest za routerem (a najprawdopodobniej tak jest), a router nie jest wyłączany wraz z komputerem, narzędzie PING określi jedynie status online/ofline routera (jeśli router działa 24h/dobę, status będzie cały czas online). Zastanawiam się dlatego, czy to nie jest przypadkiem tak, że na komputerze (nazwijmy ją) ofiary został zainstalowany jakiś trojan lub oprogramowanie szpiegujące, a Pani miała na swoim komputerze oprogramowanie do odbierania tych danych. Jeśli tak jest, to nie wiem czy uda nam się Pani pomóc, bo ilość różnego rodzaju trojanów jest tak wielka, że praktycznie nie ma szans na dopasowanie (no... chyba, że przypomni sobie Pani jakąś szczątkową nazwę).

druga kwestia, którą Pani poruszyła dotyczy najprawodpodobniej wyciągania adresu IP nadawcy wiadomości pocztowej. Jesli ma Pani nagłówki tych listów, może Pani wrzucić je do analizatora:
http://www.mxtoolbox.com/emailheaders.aspx
(niestety jest to strona www a nie aplikacja okienkowa)
Analizator pokaże Pani szczególy nadawcy.

Trzecia kwestia, którą Pani poruszyła jest natomiast znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ nie istnieje obecnie niezawodny sposób na sprawdzenie czy ktoś przeczytał wiadomość. Natomiast można próbować. Do wyboru mamy następujące techniki/ataki:
- zwykłe potwierdzenie przeczytania (raczej nie działa w webmailach)
- kliknięcie przez ofiarę na podesłany przez nas link, kierujący do serwera zapisującego logi/IP (serwer może przekierowywać po zapisaniu logów na docelową domenę, tak aby ofiara niczego nie podejrzewała).
- wstawienie obrazków do wiadomości e-mail (znajdujących się na naszym serwerze), przez co przy otwieraniu wiadomości zostaną one załadowane, a na naszym serwerze zostaną logi dot. tego kto co wczytał i o której godzinie. (to rozwiązanie jest ostatnio blokowane przez domyślne ukrywanie obrazków dołączanych do wiadomości e-mail przez systemy webmail).


To tyle na razie. Pozdrawiam serdecznie,

HackedByLukas
 

kobieta2012

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2012
Posty
6
Drogi Lukasie !
Bardzo dziękuję za próbę pomocy ,ale kurcze nie jest to żaden z tych programów ,tamten program był po polsku ,z tego co pamiętam to pokazywał czy komputer jest online , z jakimi adresami się łączy oraz pokazywał pocztę chyba tematy,nazwy i adresy ip i ile odebranych a ile nie odebranych . ściągnęłam sobie ping gui ale niestety nie za wiele z tego wiem :/ niestety mój angielski nie jest najlepszy.Jeżeli chodzi o pocztę o2 to chciałabym tylko wiedzieć czy moje wiadomości zostały otwarte..Rozumiem ze złamanie hasła do o2 jest nierealne ale moze jest jeszcze jakiś inny sposób na sprawdzenie czy ta osoba normalnie funkcjonuje.

pozdrawiam
monika
 

MrocznyLukas

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2013
Posty
14
Witam
Na poprzednim laptopie miałam program w którym wpisywałam czyjś adres ip o program pokazywał mi czy komputer jest włączony oraz adresy ip z poczty ,niestety nie pamiętam nazwy dodam ze to nie był program online zmieniłam laptopa czy ktoś może mi pomóc ?

Chciałabym też wiedzieć czy istnieje program do sprawdzenia czy moje wiadomości ktoś otwarł na o2?
martwię się o tą osobę a niestety nie mogę zwyczajnie do niej zadzwonić . :/
proszę Was o pomoc

Pani opis odpowiada właśnie trojanowi, którego ktoś zainstalował na zdalnej maszynie (Pani tylko wysyłała komendy i odbierała wynik). Wobec tego, nie mając aktualnego adresu IP może być niemożliwe odnalezienie tej maszyny.
Gdyby jednak znała Pani IP ofiary (np. nie zmienia się ono często), można przeskanować zdalny komputer licząc, że jakiś trojan nasłuchuje na jakimś porcie. Po numerze otwartego portu można zidentyfikować nazwę takiego oprogramowania. Gorzej, jeśli trojan nie nasłuchiwał na żadnym porcie, ale korzystał z serwera pośredniczącego (co jest bardzo prawdopodobne) - w takim przypadku nie mam pomysłu na odnalezienie tej maszyny i zidentyfikowanie oprogramowania.

Może uda się Pani odzyskać stary laptop i wykonać odzyskiwanie plików (jeśli zostały już usunięte) ?
 
Ostatnia edycja:

kobieta2012

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2012
Posty
6
laptop

stary laptop jest sprzedany i nie mam juz do niego dostępu ale mam adres ip tej osoby możesz coś z niego wyczytać ? to ten adres

X-Originator: 83.238.5.206





Pani opis odpowiada właśnie trojanowi, którego ktoś zainstalował na zdalnej maszynie (Pani tylko wysyłała komendy i odbierała wynik). Wobec tego, nie mając aktualnego adresu IP może być niemożliwe odnalezienie tej maszyny.
Gdyby jednak znała Pani IP ofiary (np. nie zmienia się ono często), można przeskanować zdalny komputer licząc, że jakiś trojan nasłuchuje na jakimś porcie. Po numerze otwartego portu można zidentyfikować nazwę takiego oprogramowania. Gorzej, jeśli trojan nie nasłuchiwał na żadnym porcie, ale korzystał z serwera pośredniczącego (co jest bardzo prawdopodobne) - w takim przypadku nie mam pomysłu na odnalezienie tej maszyny i zidentyfikowanie oprogramowania.

Może uda się Pani odzyskać stary laptop i wykonać odzyskiwanie plików (jeśli zostały już usunięte) ?
 
Do góry Bottom