IP ,prędkości i sieć LAN

Szczepan_Bydg

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 2, 2003
Posty
10
Witam!
Szukam jakiegoś programu który pzreskanowałby sieć zmieniają moje IP i spradzając jaka jest predkość netu na tym IP bo są w mojej sieci najróżniejsze od 128kbps przez 256kbps w góre... I przy okazji czy da się zrobić coś takiego aby 2 kompy byly na jednym IP bo znalazlem jedno IP na który jest 5mbps ale używa go kumpel a chcielibysmy w dwójkę. Z góry dzieki
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Originally posted by Szczepan_Bydg
czy da się zrobić coś takiego aby 2 kompy byly na jednym IP
Nie, jest to niewykonalne.
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by D0han+--><div class='quotetop'>CYTAT(D0han)</div>
Originally posted by Bercik@
<!--QuoteBegin-Szczepan_Bydg

czy da się zrobić coś takiego aby 2 kompy byly na jednym IP

Nie, jest to niewykonalne.
Tak, to jest wykonalne [router lub cos podobnego][/b]
kiedys wspominales o projekcie jeden NIC dwa IP...
<
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Tak ale to byl unix, projekt byl niepewny, i jeden komp korzystal z kilku IP a nie odwrotnie
<
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by D0han
Tak ale to byl unix, projekt byl niepewny, i jeden komp korzystal z kilku IP a nie odwrotnie
<
ech, czepiasz sie
<
chodzilo mi o to, ze nic nie jest niemozliwe jak sie chce
<
mowia, ze nie mozna tylko rozlozonego parasola z d... wyciagnac, ale i tu pewnie ktos znalazl sposob
<
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Originally posted by D0han
Tak, to jest wykonalne [router lub cos podobnego]
Jak 2 komputery z tej samej sieci lokalnej mogą mieć identyczny adres IP ? Przecież występuje konflikt.
 

Szczepan_Bydg

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 2, 2003
Posty
10
nie do końca takie stronki to ja znam szukam jakiego porgramu gdzie podaje zakres w moim przypadku od 10.133.2.1 do 10.133.2.255 i na każdy IP sprawdza predkość ( zmieniając moje w ustawieniach ustawianich sieci) a i jeszcze pytanie czego moge uzyć żeby ktoś nie mógł ustawić tego IP co ja ,taki koles siedzi wlasnie na tym szybkim w mojej sieci to 10.133.2.3 a ja nie moge sie tam wbić ,a jak już się wbije co zorbić aby je utrzymać
smile.gif
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Originally posted by Bercik+--><div class='quotetop'>CYTAT(Bercik)</div>
<!--QuoteBegin-D0han

Tak, to jest wykonalne [router lub cos podobnego]
Jak 2 komputery z tej samej sieci lokalnej mogą mieć identyczny adres IP ? Przecież występuje konflikt.[/b]
Tak samo jak mozna byc w sieci LAN o jednym wspolnym publicznym IP :|
Mam na mysli stworzenie sieci LAN w LAN, juz kapujesz?
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Originally posted by D0han
Tak samo jak mozna byc w sieci LAN o jednym wspolnym publicznym IP :|
Naturalne
<


No troszkę się rozjaśniło.
 

Szczepan_Bydg

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 2, 2003
Posty
10
to oczywiste ze IP zew mozna mieć jedno w każdej sieci to działa ,mi chodzi o coś całkowicie innego... ale mniejsza z tym... jak odebrać komuś swoj IP bo caly czas wyskakuje ze ip jest juz używane... ??? lub ewenulanie znaleść w swoim LAN IP o najlepszych parametrach (czyli do którego na routerze jest przypisanna najwieksza predkość)???
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Originally posted by Szczepan_Bydg
lub ewenulanie znaleść w swoim LAN IP o najlepszych parametrach (czyli do którego na routerze jest przypisanna najwieksza predkość)???
Przeskanuj sieć które IP nie jest używane. Zmień na nie i sprobuj ściągać dowolny plik z jakiegoś serwra i sprawdzaj jaki jest transfer.
Tlylko ściagaj ten sam plik żebybadanie było miarodajne.
 

Szczepan_Bydg

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 2, 2003
Posty
10
bueheheh to Twoja autorska metoda? wiadomo ze tak można ale ja szukam programu do tego? lub też jeżeli można chciałbym o nazwe jakiegos programu do ataku typu DOS który zawiesi kolesiowi jego XPka i wtedy ja szybko włacze to szybkie IP
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Szkoda że jesteś taki wybredny.
Jak ci sie nie podoba, to nie trzeba prosić o pomoc.
A gdy nawet już zajmiesz komuś IP? to myślisz, że będziesz siedział na nim w nieskończoność?
Jego właściciel zadzwoni do ISP, powie, że jest konflikt adresów. Sprawdzą MACi i cie ochrzanią/zerwą umowe.
No chyba, że admin twojej sieci w ogóle nie istnieje, albo w ogóle nie dba o to co się dzieje, to wtedy możesz śmiało szaleć.
I jeszcze jedno. Nie ma programów które za ciebie wszystko zrobią. Takie skanowanie sieci może nie jest szybkie i przyjemne, ale oprócz napisania własnego programu który by takie rzeczy robił nie widze innej mozliwości.
 

Mynu

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 3, 2006
Posty
6
Originally posted by Bercik
Sprawdzą MACi i cie ochrzanią/zerwą umowe.

Mój kumpel zmienia MACa i dzięki czemu nie płaci abonamentu od dłuższego czasu a neta ma cały czas :pPP
 
Do góry Bottom