$IPC (czy jakos tak) backdor...trojan...

per

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2004
Posty
2
Posiadam wina98SE z latkami wszyskimi z windows update. Wydaje mi sie ze ktos zrobil (z lanu) sobie backdora na moim pc c$ albo cos w tym stylu. Okno od gg mi sie ruszalo...scanowalem mksem online i nic nie wykryl. Zainstalowalem sobie FW BlackICE PC Protection (hacking.pl). Co jeszcze moge zrobic zeby sprawdzic czy czegos nie mam ?? Jaki soft jaki FW jakie linki ?? Z gory thx za odpowiedz.
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
$IPC to zdalna komunikacja miedzyprocesorowa (jak sie pomylilem to niech ktos mnie "sfixuje" jak to ktos mowi ;] FIX ERROR... :D )

$C to udostepniony dysk c: ktorego po przegladaniu zawartosci kompa nie widac. czemu?? bo jest bogaty ($) :p

to ze Ci sie okienko ruszalo to zobacz czy nie masz wtyczki szok czy cos takiego (powoduje ona ruchy okna, nie wiem jakie bo nie uzywalem)

pozdrawiam, SZKOD[nick] [;
 

per

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2004
Posty
2
a jakiego FW polecasz/polecacie ?? I jak sprawdzic czy nie mam jakiegos backdora na 100% ??
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
Originally posted by per
a jakiego FW polecasz/polecacie ?? I jak sprawdzic czy nie mam jakiegos backdora na 100% ??
skanerek..... otwarte porty.... zobaczyc co sie ma w autoostarcie..... i szalejesz ;]
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
re

Witam,

To ze masz udostepniony C nie moze powodowac ruchoow okienka gg.. Bardziej prawdopodbne ze komore polozyles kolo monita i ci pole zachodzi =>

Ale powinienes sprawdzic co bylo pierwsze - jajko (czy kiedys miales udostepnione dyski) czy kura (czy to ten klient ci udostepnil). W kazdym razie mozesz go sprobowac przyciac np. jak znoof ci sie zacznie ruszac okienko to daj na FW "block traffic" i zobaczymy czy to duchy czy komorka =>

Pzdr, Major
 
Do góry Bottom