Jaką książkę polecacie do nauki Delphi?

DiCarlo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2006
Posty
109
Witam mam pytanie co radzicie przeczytac na poczatkiz delphi czyli jestem calkiem zielony nie wiem co sie nawet pisze zeby zaczac jaka kaisazke kupic w granicy 30-40zl prosze podajcie cos konkretnego Mam 13 lat ale troche sie na tym znam
<
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Originally posted by DiCarlo
co radzicie przeczytac na poczatkiz delphi czyli jestem calkiem zielony nie wiem co sie nawet pisze zeby zaczac jaka kaisazke kupic w granicy 30-40zl
Książki? Lepiej nimi w piecu zapalić
<

Po co wydawać kase jak coś można mieć za free?

- Delphi 7. Kompendium programisty - jak ja się uczyłem jeszcze tego nie było, bardzo fajnie napisane.

- 4programmers.net's Delphi FAQ - początkującemu na pewno się przyda.
 

C.F.C(PL)

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2006
Posty
8
Ja osobiście też jestem Noobem w dziedzinie programowania ale sie staram i polecam ci zamówienie ksiązki Tomasza Sadowskiego "Praktyczny kurs delphi" koszt 35 złotych.. http://helion.pl/ksiazki/pkdel.htm dodatkowo masz płyte Cd z 30 dniową wersją Delphi 7 Enterprise
 

Avat

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 1, 2006
Posty
221
Również polecam to co powyżej. Wystarcza na początek, żeby poznać podstawy i mechanizmy działania Delphi, potem rzucasz do kąta i czytasz FAQi, przeglądasz fora...
 

novciu234

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2008
Posty
90
A teraz jaka ksiąge polecacie ???
<
bo minelo juz 1,5 roku od ost. posta :]
 

nitr0

Użytkownik
Dołączył
Maj 15, 2007
Posty
537
delphi się nie zmieniło. nadal nauczysz się tych samych rzeczy z tych samych źródeł. jak dla mnie to najlepsze jest kompendium z 4p jak ktoś wcześniej napisał.
 

qw3rt^

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 21, 2007
Posty
20
http://www.e-link.com.pl/x_C_I__P_411480-410002.html

Ja polecam tą. super książka, jeżeli chcecie to tutaj jest Delphi 4 dla każdego, tego samego autora. chyba nie wiele sie różni od delphi 6 dla każdego ;] ale jezeli ktos chce zobaczyc jak wyglada mniej wiecej ksiazka delphi 6 dla kazdego to udostepniam link do skanu ksiazki tego samego autora tlyko pod tytulem delphi 4 dla każego:
http://rapidshare.com/files/50398596/Delph...t_Reisdorph.pdf
wiadomo, zgodnie z polskim prawem macie usunac ten pdf niedlugo po sciagnieciu, jak tylko na to zerkniecie, nastepnie trzeba isc do księgarni i kupic
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
zobacz na www.hackme.pl tam jest dużo kursów Delphi, jest tam tez kilka w Wordzie godnych polecenia ;)
 

ewa102

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 12, 2012
Posty
3
Tomasz Sadowski, autor wielokrotnie wznawianego, podręcznika "Praktyczny kurs Turbo Pascala", zaprasza Cię tym razem do krainy Delphi. Delphi to system szybkiego tworzenia aplikacji (RAD), w którym programy w dużym stopniu buduje się z gotowych komponentów. O ile Turbo Pascal używany jest głównie w dydaktyce informatyki, o tyle Delphi jest stale rozwijanym i szeroko rozpowszechnionym środowiskiem programistycznym, łączącym przejrzystość ObjectPascala z przyjaznym interfejsem Windows. Być może niektóre z programów używanych przez Ciebie na co dzień zostały napisane właśnie w Delphi.
 
Do góry Bottom