Jak dziala trojan, z czym to sie je

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Kazdego kto ma minimalne pojecie na temat tego typu programow proszę niech natychmiast zamknie ten poradnik....stwierdzenia tu uzyte sa tak lopatologiczne ze az wstydze sie tak pisac, ale mam nadzieje ze trafi do ludzi ktorzy nie maja bladego pojecia.


Zmeczony 1000-cem pytan o to jak dziala trojan i jak to sie obsluguje postanowilem napisac ten poradnik.

terminologia:
serwer - program ktory ma ofiara
klient - program sterujacy komputerem ofiary


Zacznijmy od tego co to trojan - jest to program ktory znajduje sie na komputerze ofiary i pozwala zdalnie wykonywac na nim rozne operacje(jakie to zalezy od trojana).
w zwiazku z tym ze musi sie znajdowac na kompie ofiary to jakos trzeba go tam wyslac ...nie nie da sie inaczej.

teraz sprawa nastepna - komunikacja:

czesto komunikacja odbywa sie poporostu przez wysylanie polecen na adres IP ofiary przez klienta(tutaj zwykle jest dolaczony klient do obslugi)

zdecydowanie czesciej zdaza sie jednak ze komunikacja odbywa sie za posrednictwem jakiegos znanego protokolu (np. gg)
Ale nie znaczy to ze konieczna jest obecnosc gg zainstalowango u ofiary albo ze ofiara bedzie widziala wiadomosci dlatego ze trojan ma cos co symuluje orginalne gg ale nie pokazuje wiadomosci.

Tutaj sa 2 opcje....albo steruje sie dolaczonym klientem albo przez klienta tego protokolu np. gg
jesli jest klient to raczej nie ma problemow, ale wiele osob nie rozumiem jak sterowac przez gg - juz tlumacze.... mianowicie wysylamy poprostu polecenia(te napisane w instrukcji obslugi) na numer gg serwera.

Zwykle trojan ma cos takiego jak konfigurator, sluzy on do wygenerowania pliku ktory nalezy wyslac ofierze. zwykle trzeba tam wpisac np. numer gg serwera,parametry do polaczenia z FTP, albo adres mail nadawcy/odbiorcy.

Zawsze informacji trzeba szukac w readme!!
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Co tak mało?
<
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
zeby poczatkujacy nie przestaszyli sie natłoku informacji
<
 

haxs

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 29, 2007
Posty
35
mała wzmianka, bo patrze, że nie ma tego w pierwszym poście, a mianowicie, trzeba przed stworzeniem serwer'a, stworzyc numer GG i ten numer wpisujemy do generatora i hasło również
a następnie, należy ten numer dodac do swojej listy kontaktów GG i jak klient odpali pliczek server'a to ten numer GG pojawi się dostępny na naszej liście kontaktów
 

abut666

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 27, 2012
Posty
5
Witam. Nie będę gadał bez sęsu, przejdę do rzeczy.
Więc: Mam zamiar zająć się hakowaniem. Na początek chcę nauczyć się robić trojany, troszkę czytałem na ten tamat.
Ściągnełem program do napisania trojana... Tylko.
Nie wiem za bardzo jak to zrobić proszę o jakieś wskazuwki. Mój nr. GG: 31029239.
Pisać ale z sęsem, bo nie mam zamiaru czytać głupot.
 
Do góry Bottom