Jak ograniczyć prękość ściągania.

lukasz_bori123

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 21, 2009
Posty
4
Witam serdecznie. Szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Otóż mam problem następujący. Chciałbym ograniczyć prędkośc ściągania. Mam routera tp link tl-wr340g. Z routera korzystają 3 osoby w tym ja. 2 osoby w tym ja podłaczone sa pod router kabelkiem jedna bezprzewodowo. Mam łacze 1,5 mb/s. Sprawiedliwie byłoby podzielić każdemu po 512 i bym sie nie wk.... ze strona ładuje mi się minute. Więc moje pytanie brzmi czy jest program dzięki któremu mogę ustalić prędkość ściągania. Jestem administratorem mam dostęp do routera również do wszystkich haseł. Więc czekam z niecierpliwością na klarowną odpowiedź.

Pozdrawiam.
 

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
Jak jesteście podłączeni do routera, to program nic Ci nie da
<
Musisz skonfigurować w routerze...

Łap linka: http://forum.dobreprogramy.pl/link-wr340g-...os-t306057.html może Ci co-nieco wyjaśni
<
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Masz odpowiedź w linku który dał Ci karololszak - musisz na komputerach zainstalować program do ograniczania prędkości (np. netlimiter) i odpowiednio skonfigurować. Router nie posiada opcji QoS więc nie da się w nim ustawić limitów prędkości dla konkretnych maszyn. Jedyną opcją jest więc ustalić limity jakimś programem.
 

lukasz_bori123

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 21, 2009
Posty
4
Nie ma tekiego programu, który będzie widział 3 nr IP i odpowiednio manualnie bądź automatycznie podzieli prędkość?
 

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
@lukasz_bori123: nawet jakby taki program istniał, to go przecież nie wgrasz na router! (no chyba, że zamiast routera miał byś komputer-rozdzielacz...)

Tak jak pisał hxv:
[Twój] router nie posiada opcji QoS więc nie da się w nim ustawić limitów prędkości dla konkretnych maszyn[/b]
Czyli musisz na każdej maszynie osobno ustalić.

I odpowiedź na następne (zapewne powtórzone) pytanie: NIE!, nie ma możliwości ustawienia tego na Twoim routerze czy przez jakiś program, bo tego programu nie wgrasz na router...

Programy jakimi możesz to ustawić: NetLimiter, CfosSpeed
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
A ja mam taki ruterek+ap firmy linksys,i tam sobie mozna po przypisaniu odpowiednich adresow MAC ktore moga z niego korzystac przypisywac im dodatkowo predkosc. Pozatym wiekszosc ruterow ma opcje podziału łacza dynamicznego i statycznego (statyczny (po rowno dla kazdego niezaleznie od tego ile osob w danej chwili korzysta,dynamiczny- czyli taki w ktorym jesli jedna osoba niekorzysta pozostale dwie maja do dyspozycji pełna predkosc łacza) i Twoj TP link ma własnie taka opcje.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Niewiem bo mam linksys-a, a ze taka opcja jest wiem z aukcji na allegro (wpisalem model i bylo w opisie). Zrob screen-y z rutera to Ci zapewne ktos (albo nawet ja) powiedza ktora to opcja:)
 
Do góry Bottom