Jak poznać czyjś wiek?

Pregunta

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2013
Posty
4
Witam. :)
Liczę na to, że ktoś odpowie na nurtujące mnie pytanie lub udzieli jakiejś wskazówki. Hm, od niedawna rozsmakowałam się w tej oto tajemnej wiedzy - tak ją na razie odbieram; zauważyłam, że hackerzy zazwyczaj bronią swoich tajemnic.

Otóż tak, właściwie niedawno zdałam sobie sprawę, że anonimowość w internecie to mit. Ja to tylko wiem, tyle że nic konkretnego. Sama padłam ofiarą inwigilacji.... Ale nie o tym chciałam pisać.

Chciałabym poznać czyjś wiek. Zwróciłam się z tym do kolegi, który jest wtajemniczony i po adresie mejlowym oraz stronie internetowej przekazał mi te informacje. Jednak coś mi w nich nie gra. Chciałabym to zrobić sama, ale na razie nie udaje mi się. Albo ip nie ten, albo coś mam, ale nie wiem co z tym zrobić, itd. Albo trafiam na poradniki, gdzie są mylne wskazówki. Jeśli chodzi o informatykę, jestem zielona. Uczyłam się kiedyś trochę html, ale nie wiem np. czy w źródle strony jest podana informacja o mac komputera, z którego ktoś pisał. No i co można zrobić, jeśli ma się np. kod produktu? Czy to ważna informacja? Nie wiem też, czy w nagłówku wiadomości mejlowej - Received: with ... id ... - co to za id? I czy z avatara można się czegoś dowiedzieć - np. jakiego komputera został przesłany?

Może ktoś da mi tu jakąś wskazówkę. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

johnnydoe

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 30, 2013
Posty
44
Witam. :)
Liczę na to, że ktoś odpowie na nurtujące mnie pytanie lub udzieli jakiejś wskazówki. Hm, od niedawna rozsmakowałam się w tej oto tajemnej wiedzy - tak ją na razie odbieram; zauważyłam, że hackerzy zazwyczaj bronią swoich tajemnic.
Hakerzy nie bronią swoich tajemnic bo takich nie mają, wszystko co wiedzą można znaleźć w Internecie/książkach. No chyba, że tajemnicą jest zero day na google ;)

Otóż tak, właściwie niedawno zdałam sobie sprawę, że anonimowość w internecie to mit.
To rzeczywistość a nie mit, potrzebna jest jednak głowa na karku. Opozycja w Chinach, pedofile, transfer tajnych dokumentów rządowych istnieją dlatego właśnie, że Internet zapewnia anonimowość.

Chciałabym poznać czyjś wiek. Zwróciłam się z tym do kolegi, który jest wtajemniczony i po adresie mejlowym oraz stronie internetowej przekazał mi te informacje.
Jeśli ta strona to bravo.pl to daję głowę, że wiek to 14 lat a płeć to samica :D.
Chciałabym to zrobić sama, ale na razie nie udaje mi się. Albo ip nie ten, albo coś mam, ale nie wiem co z tym zrobić, itd.
IP nie informuje ile lat ma ktoś przed ekranem.
Uczyłam się kiedyś trochę html, ale nie wiem np. czy w źródle strony jest podana informacja o mac komputera, z którego ktoś pisał.
Litości... Kliknij na "pokaż źródło strony" i zobacz czy jest tam MAC...
No i co można zrobić, jeśli ma się np. kod produktu? Czy to ważna informacja?
Oczywiście.
Nie wiem też, czy w nagłówku wiadomości mejlowej - Received: with ... id ... - co to za id?
W nagłówku powinien być IP, tylko po co Ci IP?
I czy z avatara można się czegoś dowiedzieć - np. jakiego komputera został przesłany?
Nie.
Ale mi się musi nudzić, że odpisuję na ten temat...
 

Pregunta

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2013
Posty
4
mac

To rzeczywistość a nie mit, potrzebna jest jednak głowa na karku. Opozycja w Chinach, pedofile, transfer tajnych dokumentów rządowych istnieją dlatego właśnie, że Internet zapewnia anonimowość.

Tak, postrzegam to teraz jako mit, czyli nieprawdziwe wyobrażenie o czymś, niezgodne z rzeczywistością. W takim sensie, że do niedawna nie zdawałam sobie sprawy, że można nie czuć się bezpiecznie w internecie, np. pisząc posta.

Jeśli ta strona to bravo.pl to daję głowę, że wiek to 14 lat a płeć to samica :D.

Nie chodzi mi o dane statystyczne, ale rzeczywiste informacje.

IP nie informuje ile lat ma ktoś przed ekranem.

Domyślam się. ;d W takim razie co, id komputera, mac?


Czy mógłby ktoś mnie naprowadzić, odpowiadając na pytanie - czy w kodzie strony są informacje o rodzaju komputera, z którego ktoś pisał. Jestem kompletnym antytalentem informatycznym, więc sorry za oczywiste pytania, bardzo gubię się w logice. To znaczy ścisłe, logiczne myślenie nie jest moją mocną stroną.

Hakerzy nie bronią swoich tajemnic bo takich nie mają
tajemnice - w sensie doświadczenie, zdobyte metodą prób i błędów,.
 
Ostatnia edycja:

Pregunta

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2013
Posty
4
Mam małe doświadczenie. Mam też luki w podstawowej wiedzy na tematy informatyczne.

Prosiłabym o odpowiedź kogoś zrównoważonego. ;d. Proszę o wyrozumiałość. Jestem świeżynką, a hacking ogarniam od trzech dni. Liczę na to, że gdy dłużej zanurkuję w tym oto zacnym forum, będę bardziej ogarnięta. :d Na razie wszystko mi się myli. I nie, nie uważam, że po ip można dowiedzieć się czegoś o danej osobie, raczej liczę bardziej na adres karty sieciowej.


Btw - Jak usunąć wątek?
 
Ostatnia edycja:

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Czy mógłby ktoś mnie naprowadzić, odpowiadając na pytanie - czy w kodzie strony są informacje o rodzaju komputera, z którego ktoś pisał.
Nie ma w kodzie strony.
Na portalach korzystających z baz danych (np. sql) może i przeważnie jest zapisywana informacja o systemie odwiedzającym stronę, najczęściej będzie to:
-numer IP
-system operacyjny
-przeglądarka internetowa
-dane o karcie graficznej
-czas lokalny
-język
Numer MAC jest numerem karty sieciowej (sprzętowym) może być nadany w samej karcie lub nie posiadać i wymagany ewentualnie do skonfigurowania. Numery MAC karty sieciowej można z emulować w systemie Windows przeważnie za pomocą ustawień karty i/lub przez edycję rejestru systemowego.
Sam numer MAC karty sieciowej ma zastosowanie w sieciach lokalnych, w internecie najczęściej nie jest publikowany przy połączeniu z serwerem.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
//Widzę że tylko Tadeusz Fantom zmądrzał i nie trolluje ludzi filozofią praktycznie bez powodu.



W Twoim przypadku tylko socjotechnika pomoże, poszukaj informacji o manipulacjach albo poczytaj książke kevina mitnicka dla rozrywki, a najlepiej po prostu napisz coś do Twojej "ofiary".
 

Pregunta

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2013
Posty
4
Zdaję sobie w pewnym stopniu sprawę, że w kodzie strony nie powinno być raczej informacji o rodzaju komputera, ponieważ kod ten ma za zadanie instruować jakby stronę, jak ma działać. Ale...
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom