jak się pozbyć niewykrywalnego szpiega?

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Jedynym programem "szpiegującym" jakim zobaczyłem w logach to jest:
Kod:
O23 - Service: Easybits Services for Windows (ezSharedSvc) - EasyBits Software AS - C:\Windows\System32\ezSharedSvcHost.exe
dodatek do Skype posiadający pewne właściwości szpiegujące ale jest legalnym dodatkiem instalowanym często wraz z tym komunikatorem.

Inne podejrzenia (oprócz podglądu na punktach dostępowych przez ciekawskich administratorów lub pracowników operatora internetowego) to mogą być:
-złe ustawienia kamery opcji kamery internetowej (może wysyła na serwer producenta oprogramowania obraz i dźwięk a są to częste przypadki i znając model kamery można wyszukać za pomocą "google hackingu" taki podgląd i podsłuch
-źle skonfigurowany Bluetooth
Nie widzę żadnych szkodliwych programów.
Jeśli dalej masz podejrzenie, ze jest "niewidoczny" szkodnik to tylko można go szukać jako rootkit, więc program GMER lub podobny do wykrywania rootkitów albo jako wirtualne środowisko ładowane z poziomu sekcji startowych dysku twardego (MBR) (mbr.exe, MBRCheck.exe itp)
 

czikicziki7

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2013
Posty
15
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wymieniłam dysk twardy laptopa. Sieć, z której korzystam jest konfigurowana jako niewidoczna. Tyle, że komputer stacjonarny, który także jest podłączony do tej sieci nadal ma "szpiega". Czy mimo wymiany dysku twardego, w tej sytuacji, nadal mogę mieć komputer "na nasłuchu"?
 

czikicziki7

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2013
Posty
15
moreaux bywa tutaj czasem?
Już znam odpowiedź na moje postawione powyżej pytanie.
Nadal mój komputer jest szpiegowany. Do tego mam podsłuch w dwóch telefonach.
Macie jakieś pomysły co mam z tym zrobić?
Ja jakiś tam pomysł mam.
Ale chętnie poznam Wasze opinie.
I dziękuję za zaproszenia do psychiatry.
Osoby, które się ze mną "bawią" nie są dla mnie anonimowe.
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Nadal mój komputer jest szpiegowany. Do tego mam podsłuch w dwóch telefonach.
Macie jakieś pomysły co mam z tym zrobić?
Skąd wiesz, że telefon (komórkowy czy też stacjonarny jest na podsłuchu?
Czy podsłuch polega na oprogramowaniu szpiegującym zainstalowanym w systemie operacyjnym telefonu czy na monitorowaniu połączenia?
Jeśli łącza są podsłuchiwane to sesje szyfrowane gpg, ssl lub podobne uniemożliwiają podsłuch.
Oczywiście należy udokumentować maksymalnie dane na temat techniki podsłuchu oraz osób podsłuc***ących i na policję...
Jeśli to robią służby specjalne to zapewnieniu dowodów do masmediów...
 

czikicziki7

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2013
Posty
15
Jeśli to robią służby specjalne to zapewnieniu dowodów do masmediów...
To zdanie jest dla mnie niejasne.
Wiem o podsłuchu w telefonie komórkowym, ponieważ osoby niepowołane mają na mój temat informacje, w posiadanie których mogły wejść tylko i wyłącznie poprzez podsłuchiwanie telefonu.
Monitorowane są moje rozmowy, otoczenie telefonu, strony, na które wchodzę poprzez internet na telefonie, śledzone są także moje esemesy.
Nie monitorują mnie służby specjalne.
Podejrzewam, że monitorowane są łącza, ponieważ przekładałam kartę sim do różnych typów aparatów i w niczym mi to nie pomogło.
Osoba podsłuc***ąca nie miała fizycznego kontaktu z moim telefonem.
 
Ostatnia edycja:

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
To zdanie jest dla mnie niejasne.
Jeżeli podsłuc***ą służby specjalne to zgłaszanie do policji tego faktu mija się z celem a pozwala na utajnienie pewnych danych oraz dowodów przez służby specjalne. Wówczas najlepiej jest po zapewnieniu dowodów informację taką przekazać do prasy, radia i telewizji jako bezpardonowe działania tych służb w łamaniu prywatności obywateli (gwarantowanych konstytucyjnie) przez nadużywanie uprawnień przez te służby.
Wiem o podsłuchu w telefonie komórkowym, ponieważ osoby niepowołane mają na mój temat informacje, w posiadanie których mogły wejść tylko i wyłącznie poprzez podsłuchiwanie telefonu.
Monitorowane są moje rozmowy, otoczenie telefonu, strony, na które wchodzę poprzez internet na telefonie, śledzone są także moje esemesy.
Więc albo podsłuc***e pracownik operatora komunikacyjnego albo ktoś ma możliwość przechwycenia sesji połączeń.
Należy uzyskać dowody lub poszlaki (na przykład prowokując rozmowę z intruzem w taki sposób aby opowiedział o faktach które były przesyłane w postaci rozmowy telefonicznej, SMSów, sesji internetowej), rozmowę taką zarejestrować (nagrać czy w inny sposób zarejestrować), sprawę następnie przekazać wraz z materiałami dowodowymi na policje. Jeśli policja by się ociągała lub tworzyła fikcyjne problemy i wymagania to postraszyć należy środkami masowego przekazu.
W przypadku słabych postępów policji w wyjaśnieniu tych faktów to można informację przekazać do mediów (najlepiej w formie prawie gotowego artykułu).
 

czikicziki7

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2013
Posty
15
Dzięki za odpowiedź. Jest jeszcze parę innych metod, których zastosowanie rozważam. Z tymi mediami byłabym ostrożna, bo nawet, jeśli mam dowody, to mogę sama zostać pozwana przez tę osobę.
Słabością tej grupy osób jest to, co sądziła, że będzie jej siłą.
 

moreaux

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 10, 2013
Posty
2
czasami jestem spoko :)
To nie są służby specjalne czy policja oj na pewno :)
Mam dla ciebie jeszcze jedną poradę prostą do zastosowania.Nie wiem czy ktoś już o tym wspomniał jak tak to sorry .Chodzi mi o okresowe nadpisywanie wolnego miejsca na dysku - mi to pomogło. Możesz to zrobić na przykład darmowym CCleaner (zakładka narzędzia/wymazywanie dysku - w opcjach zaznacz dysk i upewnij się że nadpisujesz tylko wolne miejsce - domyślnie powinno być ale wiesz :D wystarczy jeden raz nadpisać inne opcje to raczej żeby policji trudniej było znaleźć co tam kiedyś było)
Jeśli chodzi o telefony to pamiętaj że numer jest znany z twoich danych dostępnych w internecie (jeśli masz to samo co ja miałem to oni widzą wszystko co robisz na pulpicie i to bez gwiazdek) ale pamiętaj że wiry instalują się na kumórce tak samo jak na kompie - zobacz co ostatnio instalowałaś. natomiast jeśli są to osoby blisko Ciebie to pamiętaj że można kupić urządzenia do podsłuchu a przed tym jest się już zdecydowanie trudniej bronić...
Tak poglądowo to dam ci linka do sklepu:
http://www.spy-shop.pl
Sprawdzaj też podpisy cyfrowe tego co instalujesz - sterowniki też ( ja miałem też kiedyś wira w serowniku grafy tzn ładował się razem z nim )
 

czikicziki7

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2013
Posty
15
Witaj, dziękuję za chęci i pomoc.
Nie wiem, czy sama będę potrafiła nadpisać wolne miejsce na dysku, jeśli nie, poproszę kogoś o pomoc. Ta sytuacja z tym szpiegiem trwa zbyt długo i wielotorowo, dlatego jestem wykończona psychicznie. Fakt, że odkryłam szpiega na laptopie a potem, przypadkiem, w telefonie sprawił, że się załamałam.
Masz priva.
Pozdrawiam.
 

dino90

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 14, 2013
Posty
32
Skąd wiesz, że telefon (komórkowy czy też stacjonarny jest na podsłuchu?
Czy podsłuch polega na oprogramowaniu szpiegującym zainstalowanym w systemie operacyjnym telefonu czy na monitorowaniu połączenia?
Jeśli łącza są podsłuchiwane to sesje szyfrowane gpg, ssl lub podobne uniemożliwiają podsłuch.
Oczywiście należy udokumentować maksymalnie dane na temat techniki podsłuchu oraz osób podsłuc***ących i na policję...
Jeśli to robią służby specjalne to zapewnieniu dowodów do masmediów...


ja zalecam wystrzeganie sie wszelkiej masci Smartfonow w szczegolnosci tych z Androidem ! kazdy medal ma 2 strony
 
Do góry Bottom