Jak skopiowac i czy sie da pliki SAM

H@xior17

Użytkownik
Dołączył
Maj 19, 2010
Posty
14
Witam mam taki problem , probowalem skopiowac pliki sam z MOJEGO kompa na ktorym oczywiscie jestem admem , ale jest napisane ze nie mam do nich dostepu , probowalem tez z konta ograniczonego na w szkole ale rownierz sie nie dalo , jak moge to zrobic i czy moge jesli tak to jaki i czy z obu kont mozna czy tylko z adma ?

Z gory dzieki za odp :D
 

H@xior17

Użytkownik
Dołączył
Maj 19, 2010
Posty
14
Jeszcze tylko male pytanko :
Czy jak wejde przez linuxa liveCD na kompa to bede mial pelen dostep to calego dysku czy windows nadal bedzie mi blokowal wejscie , dlatego ze nie mam uprawnienia czy cos ?
Chodzi mi oczywiscie o taka sytuacje w ktorej wejde na kompa gdzie mam ograniczone konto .
 

maly3900

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 18, 2005
Posty
362
Wydaje mi się że nie. Linuks to nie Windows. ;)
 

H@xior17

Użytkownik
Dołączył
Maj 19, 2010
Posty
14
Czyli jak wejde z plytki i z linuxa na dysk to przejmuje kontrole nad wszystkimi plikami ?
(sory was za te pytania bo pewnie wiekszosc dla wiekszosci te pytania sa banalne i smieszne ale : Ja sie dopiero ucze i Kto pyta nie bladzi ;)
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
jesli nie zostaly w zaden sposob dane zaszyfrowane na partycjach to mozesz takowe partycje zamontowac w drzewie systemowym linux i kopiowac dane do woli, np na przestrzen masowa urzadzenia usb ...
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Pod warunkiem, że dystrybucja wspiera system NTFS. Ale to chyba dzisiaj już nie jest problem.

Juz kilka dobrych lat minelo kiedy odczyt z ntfs zostal zaimplementowany na poczte systemow plikow linuxa, a tutaj postepy pracy nad calkowita implementacja: http://www.linux-ntfs.org/doku.php?id=status

Sadze ze teraz juz prawie kazda dystrybucja hostowana w sieci umozliwia zamontowanie i odczyt systemu plikow ntfs ...
 

H@xior17

Użytkownik
Dołączył
Maj 19, 2010
Posty
14
I mam kolejny problem , i prosze o pomoc , otorz pobralem i zgralem sobie na plytke DSLinuxa . Wchodze wniego i normalny system , z anglika jestem dobry wiec mysle poradze sobie , szukam szukam i nic , za cholere nie moglem znalezc jakiejs funkcji gdzie moglbym podejrzec partycje albo dostac sie tam jakos inaczej . Cale zycie na Winie ;)

Moglby mi ktos wytlumaczyc jak dostac sie w DSL do partycji ?
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Nie znam tej dystrybucji ale z google widzę że jest konsolowa. Łatwiej będzie Ci pobrać coś z gui na ten jeden raz. Jakiś mały linuks lub ubuntu, na przyszłość się może przydać. Tam Ci automatycznie montuje dysk i ładnie masz wszystko pokazane także dasz radę.

// RIPLinux
 
Ostatnia edycja:

H@xior17

Użytkownik
Dołączył
Maj 19, 2010
Posty
14
Ale wiesz ten linux to musi byc LiveCD a nie wiem czy te duze wersje sa , a czy ta wersja linuxa moze byc Puppy-Linux , jest mala tak jak chcem ale czy w niej latwo znajde partycje windowsa ? Moze polecacie jakies inne linuxy LiveCD ktore nie sa zbyt ciezkie ;)
 

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
to Hirens BootCD się zainteresuj, można odpalić "s płytki".
A jak się wczytasz w opis hirensa to zauważysz że tenże livecd ma inne ciekawe funkcje. :)
 

wimata

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 7, 2010
Posty
1
na początek musisz odpalić kompa z płyty live spróbuj np. fedore albo ubuntu bez problemu pobierzesz z netu.
następnie jak ci się dysk nie podmontuje automatycznie odpalasz konsole i piszesz
fdisk -l | grep NTFS sprawdzasz jaki masz dysk
mount -t ntfs /dev/sdb1 /mnt/ntfs skladnia polecenia nie jest skomplikowana a zamontujesz dysk
ewentualnie możesz jeszcze skorzystać z ntfs-3g ale to musisz poszukać w googlach bo nie pamiętam składni.
i teraz możesz wejść i np konsolowo z uprawnieniami roota przegrać plik przez polecenie cp
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
jak sie nie znasz na linuxach to użyj windows Live CD. albo trybu dos, chodzby takiego jak masz uruchamiany z płytki instalacyjnej windows
 

-HakerDominik-

Użytkownik
Dołączył
Listopad 12, 2010
Posty
61
Ja polecam program cain. Kiedyś go zainstalowałem na kompie kolegi i błyskawicznie, zaledwie kilka sekund odgadnął hasło. Brzmiało ono: "ronaldihno"
 
Do góry Bottom