Jak sprawdzić czy server (cyber gate, dark comet itp) działa?

ert123

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2010
Posty
28
Witam,
chyba nie było jeszcze takiego tematu.
Czy znacie jakieś sposoby żeby sprawdzić przed wysłaniem servera do ofiary czy działa?
Słyszałem kiedyś na HF że można to sprawdzić w sandboxie ale nie pamiętam jak.
Pozdrawiam
 

ert123

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2010
Posty
28
Mam jeszcze jeden problem z port forward, ponieważ ostatnio zmieniłem dostawce internetu.
Zamiast modemu cisco (ponieważ wszystkie były wadliwe) dostałem router/modem Thomson TWG
(który ma niby pełnić rolę modemu) do którego jest podłączony mój prywatny router netgear.
Kiedy się loguje do panelu administracyjnego wyskakuje mi strona tego Thomsona, a przecież
laptop na 100% jest połączony z routerem netgear. Zalogowałem się zdziwiony do panelu thomsona
przekierowałem porty wyłączyłem firewalla i nic. W moim przypadku da sie przekierować porty w ogole? :)


Dzięki za odpowiedź.
Możesz mi dokładnie powiedzieć jak to zrobić w przypadku CyberGate?
Bo jeśli uruchomie go na swoim kompie sam sie zainfekuje...
Wiem że można to virtualboxem wyprobować ale nie ma jakiegoś
szybszego sposobu?
Z góry dziekuje za odpowiedź ;)
 
Ostatnia edycja:

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
@up. Tak naprawde mozesz wylaczyc autostarty w CyberGate i nawet jak sie zainfekujesz to zrobisz sobie w kliencie 'uninstall' i nie bedzie sladu bo serverze ;) W sandboxie to raczej mozesz sprawdzic czy server nie odpala za sobą innych plikow (czy nie jest z jakims szajsem zbindowany) Ale to czy uda sie połączyc to nie wiem jak mozna sprawdzic za pomocą sandboxa. No i VM jak juz powiedziales ;p Co do port forwardu, odpal Cybergejta na danym porcie i zobacz na canyouseeme.com czy Cie widzi ( w cg tez jest opcja skanowania portow w lanie jak cos )

pzdr
 

szamot

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 25, 2012
Posty
18
A ja to robię inaczje. Postawiłem sobie VMware a na nim windowsa xp , po cryptowaniu serverków odpalam je w tym systemie i patrzę czy działają. JAk działają to robię "przywracanie systemu do punktu" i przywracam system do stanu przed utruchomieniem serwerków. Metoda działa idealnie ;)
 
Do góry Bottom