Jak sterować telefonem używając klawiatury komputerowej?

szkitoniarz

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2013
Posty
35
Siema!
Chciałbym podłączyć fona (LG GC900) przez usb do mojego pc (mam Debiana) i pisać wiadomości za pomocą klawiatury na USB :)
Da się? :)
 

Shady69

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2013
Posty
98
Niestety, LG GC900 ma dość dobre parametry, a nie ma Androida.. wiadomo, Andek - tysiące aplikacji (ale zawsze możesz go spróbować przeportować na swojego eL Gźika) wśród ich kilka, dzięki którym mógł byś za pomocą protokołu http (twoje-wewnetrzne-ip:1234) wysyłać dane WiFi z klawiatury komputera na swój telefon. Sam używałem tego rozwiązania, a aplikacja spełniała moje kryteria w 100%. Jeśli nie masz urządzenia z Androidem możesz kombinować z terminalem, ostatnio sam napisałem dość prosty skrypt na kernelku Linuxa, tzw. input/output stream w PHP (dziwne co? akurat testowałem możliwości i lekko mi się nudziło :D), który odbierał wpisany string w konsoli, a następnie robił z nim co tylko chciałeś ;) akurat wyposażyłem skrypt w kilka opcji jak np. zapis wpisanego tekstu do pliku (mini edytor) i gdyby podać w nim jako źródło kartę sd to zapisywał by na niej plik. no a andek ma szablony plików, które uzupełniają sms-y, no nwm.. kombinuj trochę, może jeszcze na coś wpadnę to napiszę.
 
Do góry Bottom