Jak ten serwis wykrywa takie dane ?

kelzoo

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 25, 2009
Posty
3
Mój pierwszy post tak więc witam Wszystkich.

Wczoraj natknąłem się na serwis bukmacherski Betway.com który jako pierwszy sprawił mi problem przy rejestracji kilku kont z jednego komputera. Pomijam kwestie etyczną.
Opis problemu. Wczoraj udało mi sie zarejestrować 4 unikalne kont w tej firmie. Wiedziałem że mogą sprawiać problemy jak inne podobne serwisy tak wiec używałem odpowiednio do tego: Opery, Firefox, Firefox Portable2. PL, Firefox Portable 3.x EN.
Między rejestracjami zmieniałem IP Routera oraz czysciłem cała zawartosc przeglądarki: ciasteczka, formularze, itp...
Dzis przy próbie założenia kolejnego konta po wypełnieniu formularza rejestracyjnego dostaję informacja jakoby z tego komputera była już kiedyś dokonana rejestracja. Oczywiście to sie zgadza tylko jak oni do tego doszli.

Czy ktoś ma taką "moc" sprawdzić jakie dane podczas rejestracji i może nie tylko samej rejestracji sa pobierane przez ten serwis, dane po których mogą rozpoznać fizycznie mój komputer?

Dodam jeszcze ze UAString zmieniałem, sprawdzałem tez jak to wyglada z LiveCD i za każdym razem na tym sprzecie miałem informacje ze kiedyś juz była dokonana rejestracja z tego komputera.
Ciekawostka jest ze rejestracja z tej samej sieci powiodła sie ale z innego komputera- fizycznie.

Przychodzi mi do głowy ze moze ID systemu lub chociaż adres MAC ale czy serwis ma możliwość sprawdzenia takich danych ? Ew. Co jeszcze takiego unikatowego może sprawdzić ? Na co mam zwrócić uwagę ?

Jestem mocno zaskoczony i proszę was o pomoc w dochodzeniu. Może się czegoś nauczymy.


PZDR
kelzoo
 

kelzoo

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 25, 2009
Posty
3
OK. Tor w zespole z FF 3.0.3 (był w paczce) zadziałał. Rejestracja powiodła się. Tak czy owak intryguje mnie co i jak skrypty na Betway.com robią ze nadal na innych przeglądarkach wyłapują mój sprzet.
Powtarzanie sie IP raczej wykluczam bo gdy laptopa przewiozłem pod inna sieć to tez występował problem. Wystarczy że w tej sieci odpalałem komputer na którym jeszcze nikt nie wchodził na betway.com to rejestracja przebiegała pomyślnie.
Czytałem o tym ze prezglądarki moga zdradzić informacje na temat zainstalowanego sprzetu. Czy to prawda? Ktos ma jakieś doświadczenia i pomysł jak to sprawdzić ? Ew. Inne pomysły "Jak oni to robia ?"


PZDR
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
moze masz wewnętrzne IP ?? wiec widza Cie jako jeden adres, moze mają zamieszczony jakiś skrypt ktory spisuje coś z systemu
 

kelzoo

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 25, 2009
Posty
3
<div class='quotetop'>CYTAT(djmentos @ 25.08.2009, 19:15) <{POST_SNAPBACK}></div>
Może po prostu zalogowałeś się na kilka kont z jednego adresu i oni to wykryli.[/b]

Z całym szacunkiem ale bankowo nie popełnił bym tak rażacego błedu.

<div class='quotetop'>CYTAT(legalnl @ 25.08.2009, 19:21) <{POST_SNAPBACK}></div>
moze masz wewnętrzne IP ?? wiec widza Cie jako jeden adres, moze mają zamieszczony jakiś skrypt ktory spisuje coś z systemu[/b]

J.W
<


Ale szanowni forumowicze chyba powoli "dochodze".

okazało się ze skrypty skryptami ale znaczenie mialy tzw: LSO's a pomógł mi na to wpaść w sumie dość przypadkowo ten dodatek : BetterPrivacy do FF. Pousuwałem wszystkie pliki *.sol i katalogi w których sie mieściły. Dodatkowo powyłączałem prawie wszystkie pluginy i spokojnie mogę przeprowadzać rejestracje na moim laptopie.
Ciągle oczywiscie pamietam o zmianie IP, czyszczeniu tmp,cookis,itp.

Przy okazji tematu chciałem zgłosić ze na forum chyba brakuje sekcji ktora mogła by sie ładnie nazywać : Anonimowość
Nie miał bym problemów na poczatku z wybraniem miejsca na założenie tego Tematu.

Pozdrawiam,
kelzoo

PS. zna/posiada ktoś program, scrypt najlepiej pod Win który zczytuje aktualne IP i potrafi go zapisywac chociażby do pliku? Szczytem szczęścia było by gdyby ów twór potrafil bić na alarm gdy IP sie powtórzy
smile.gif
 
Do góry Bottom