Jak to jest z zasilaczami do laptopów

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Siemano, myślę nad zakupem : http://allegro.pl/zasilacz-samochodowy-ladowarka-do-laptopa-kabel-i1557501516.html

Na aukcji jest podane że do 80W. Mój starszy laptop na zasilaczu ma napisane 90W. Czy laptop na tym zasilaczu będzie pracował? dodam, że na zasilaczu mam napisane 4,74A a wiem że ten zasilacz ma trochę mniej (na innej aukcji pisało ile, już nie pamiętam)

Wiadomo że sprzęt raczej nie pracuje na 90W oraz 4,7A tylko z niższymi wartościami (mam namyśli normalną pracę, nie maksymalne obciążenie)

Jak myślicie? mi się wydaje że to będzie działać, jednak wolę sie upewnić.
Pozdrawiam!
 

Error_company

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 16, 2011
Posty
12
Będzie działało. Ale możesz mieć problemy przy większym wysiłku tegoż laptopa. Wszystko zależy od jego parametrów. Ja do samochodu zakupiłem przetwornice 500W i przerobiłem ją na 750W. W czasie jazdy podpinam pod nią różne rzeczy których tylko potrzebuje. I raz nawet na dworze szedł z tego mój stary komputer stacjonarny.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Przetwornice męczą akmulator, może wywalić w autku bezpieczniki. Polecałbym Ci kupienie dedykowanych akcesoriów do Twojego laptopa pod zapalniczkę 12V. Znam przypadki gdzie nieoryginalne ładowarki samochodowe paliły zasilacze z przerzutami.
 

Error_company

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 16, 2011
Posty
12
Jedyny bezpiecznik jakiego używam podczas pracy przetwornicy to ten w przetwornicy.(Podpoiłem ją na stałe do akumulatora)

Akumulator ma 3 lata i nie ma z nim problemu. Znajomy używa akumulatora tylko do odpalania i po roku mu padł. Na to nie ma reguły. :(

Ale jeśli podpinany tylko laptop to faktycznie lepiej kupić sobie dobry zasilacz.
 
Do góry Bottom