Jak ukryć proces aby był nie widoczny w menedżer zadań Windows

mto9

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 20, 2011
Posty
81
Witam społeczeństwo haker.com.pl;] Jestem nowy i jak można się spodziewać dopiero zaczynam przygodę z hakerstwem.
No początku chcę napisać program ,który ma sobie po cichu chodzić tak aby użytkownik o niczym nie wiedział. Wiem jak ukryć konsole w C++ ale to mnie nie zadowala bo proces jest widziany w menedżerze;[
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
polecam poczytac strone rootkit.com albo przeczytac ksiazke Rootkity sabotowanie jadra systemu windows.
zeby ukryc proces musisz zalozyc odpowiedniego hooka na funkcje NtQuerySystemInformation albo w samym menadzeże zadan albo w jadrze windowsa(co jest duzo skuteczniejsze)
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
300 stron lektury to naprawde nie duzo ;)
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Nie jesteś studentem skoro 300 stron Cię przeraża : D może najpierw byś przejrzał potem komentował? Pozatym informacje w tej książce są nieco już archaiczne.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Ale w zasadzie lepszej publikacji nie znajdziesz. Pozatym ksiazka daje dobre podstawy ale jak ze wszystkim potem trzeba samemu popracowac zeby na tych podstawach sie nie zakonczylo ;)
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
"Ej... przeczytałem książkę i to mi nie działa. Mam system Windows 7"

;d

---
Moim zdaniem jak chce się pisać programy to najpierw trzeba opanować fundament języka a nie bezmyślnie kopiować linie kodu z internetu.
Znajomość języka+Umiejętność czytania dokumentacji technicznej=praca jako programista. Nie zawsze programiści są od tworzenia algorytmów, oni tylko wdrażają pomysł w życie.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Wiadomo, że w zasadzie żaden kod z tej ksiazki nie bedzie działał na systemach powyzej XP.
Tylko jak coś czytamy zwlaszcza z dziedziny informatyki to powinnismy brac pod uwage ze informacje moga byc przestarzale.
Tyle ze ogolne podejscie do pewnych kwestii pozostaje takie samo, tylko uzywa sie innych metod albo starych tyle ze zmodyfikowanych.
W tym konkretnym przypadku cała zabawa polega na tym żeby odpowiednio założyć hooka.
Podsumowujac po przeczytaniu ksiazki warto zajrzec do swieższych materiałów w internecie.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
nikt nie każe czytać 300 stron. Są też inne poradniki, tutoriale itp, które są znacznie krótsze. Chodź wiedza z dobrej ksiażki zawsze jest jak złoto.
Co do ukrywania to możesz proces "zaszyć" wśród innych. Nadaj mu nazwę svchost.exe takich procesów jest zwykle ponad 10 (u mnie ponad 10) wiec nie będzie się rzucać w oczy.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no to zostają CI rootkity lub modyfikacja taskmgr, jednak to tylko w windows XP, w nowszych już sie nie da lub nie znam sposobu.
 
Do góry Bottom