jak usunąć trojana z kompuetra

never44

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 1, 2013
Posty
1
Witam , wyskakuje mi w komputerze informacja o zagrożeniu trojanem, po przeskanowaniu komputera antyvir informuje mnie o takim Trojanie :
Pamięć operacyjna » svchost.exe(3076) - odmiana zagrożenia Win32/TrojanDownloader.Wauchos.M koń trojański - nie można wyleczyć

Jak mogę pozbyć się tego wirusa?
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Domyślam się, że nie może wyleczyć, bo to jest plik systemowy. Uruchom Wiersz polecenia jako administrator i wpisz:
Kod:
sfc /scanfile=C:\Windows\system32\svchost.exe

U mnie np. wyświetliło: "Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności." tzn., że ten plik nie jest zmodyfikowany przez np. trojana.

To może być rootkit jeżeli zmodyfikował plik Windowsa. Chyba, że to plik tylko nazwany svchost.exe, a znajduje się nie w folderze Windowsa tylko innym.
 

trouble

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2013
Posty
1
Witam , wyskakuje mi w komputerze informacja o zagrożeniu trojanem, po przeskanowaniu komputera antyvir informuje mnie o takim Trojanie :
Pamięć operacyjna » svchost.exe(3076) - odmiana zagrożenia Win32/TrojanDownloader.Wauchos.M koń trojański - nie można wyleczyć

Jak mogę pozbyć się tego wirusa?

Najszybciej format. Sa jeszcze inne metody ale musisz znac lokalizację.
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Być może tak jak wspomniał D.F., malware zmodyfikowało pliki systemowe. Dla pewności pokaż log z Hijacka.
 
Do góry Bottom