Jak wyciągnąć hasło z Hamachi?

Clairwil

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2013
Posty
3
Zakładając że raz byłem w danej sieci (Od kilku dni już nie jestem), czy istnieje jakaś możliwość aby wyciągnąć takie hasło np, z jakiś zaszyfrowanych logów? Bardzo mi zależy, bo jest tam osoba do której nie mam innego kontaktu.

A może jakiś program do łamania haseł? Jestem pewny, że passwordem jest jedno z kilkudziesięciu słów kluczowych które pamiętam, z tym że nie kojarzę czy może było ono połączone z jakimiś cyferkami, czy może pisane różną wielkością literek, czy jaki szajs..
 

maciejkaczkowski

Użytkownik
Dołączył
Listopad 15, 2012
Posty
34
Zero szans na złamanie takiego hasła do sieci ?
Raczej tak: protokół jest własnościowy, hasło nie jest przechowywane na dysku - jest jakaś kombinacja uid z kluczem, ale to nie jest hasło które podaje się w opcjach. Prawdopodobnie hasło jest przechowywane tylko na serwerze dostawcy programu. Jedyną metodą aby spróbować to złamać jest wykonanie jakiegoś skryptu do bruteforce przez np AutoIt.
 

Clairwil

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2013
Posty
3
Eee, i pewnie do gmaila, ipb forum, czy innego GG, za każdym razem trzeba mieć hasło zapisane gdzieś na swoim komputerze?

Czyli tak naprawdę równie dobrze mogę pójść do tej osoby i po prostu zalogować się tam, korzystając z tego że przeglądarki zapisują hasła? :)


Bruteforce to nie sądze, bo po kilkunastu próbach wpisania hasła, robi się delay 2-3 sekundowy, więc takie próby trwałyby wieki, czyż nie ? Poza tym, nie znam się na tym..
 

maciejkaczkowski

Użytkownik
Dołączył
Listopad 15, 2012
Posty
34
Eee, i pewnie do gmaila, ipb forum, czy innego GG, za każdym razem trzeba mieć hasło zapisane gdzieś na swoim komputerze?
Hasło, hash hasła albo naiwną osobę, która wpuści do komputera i pozwoli sobie na zainstalowanie keyloggera. Ponadto możesz poszukać błędów implementacyjnych w oprogramowaniu i wykorzystać je do ewentualnego odzyskania hasła. Zawsze możesz spróbować włamać się do serwera dostawcy usług i sobie odzyskać.

Czyli tak naprawdę równie dobrze mogę pójść do tej osoby i po prostu zalogować się tam, korzystając z tego że przeglądarki zapisują hasła? :)
Bruteforce to nie sądze, bo po kilkunastu próbach wpisania hasła, robi się delay 2-3 sekundowy, więc takie próby trwałyby wieki, czyż nie ? Poza tym, nie znam się na tym..

Tak się projektuje programy, aby złamanie hasła było możliwe najbardziej skomplikowane. W przypadku hamachi hasło nie jest zachowane (przynajmniej nie widziałem) na komputerze, dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo programu. Gdyby istniała możliwość łatwego złamania hasła do wszystkich w/w programów/usług itp to jaki byłby sens zabezpieczania tego w ogóle? Opcja zapisywania haseł służy tylko wygodzie korzystania z programów, a często jest to źle zaprojektowane więc możliwe jest również odzyskanie.
 
Do góry Bottom