Jak wygląda włamyw...

evilbazard

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2012
Posty
4
Siema
Jak wygląda taka operacja włamywania się do strony www.
(znam html , rozszerzeń nie znam) Jak mam zacząć co w ogóle się robi aby się włamać na stronę , np. mam jakąś stronę i jak mam zrobić coś takiego aby zamiast strony głównej wyświetlał się wielki napis przejąłem ją i nic mi nie zrobicie bo nie wiecie kim jestem i mam wewnętrzne ip :p.
Proszę odpowiadać , poważnie.
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Ciężko teraz się gdziekolwiek włamać, bo każdy używa PDO we Frameworkach. Ogólnie to chodzi o to byś zmienił zapytanie do bazy MySQL, takie coś nazywa się SQL injection. Możesz tym wyciągać rekordy z bazy danych, a co za tym idzie - hasło do admina. Wtedy logujesz się na panel administratora (jeśli jest oczywiście) a dalej już robisz co chcesz.
 

evilbazard

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2012
Posty
4
Chciałem złamać stronę w html bez xhtml ani php.
Chodzi mi oto aby zmienić index.html żeby zamiast niej była strona z napisem ahahahahha już po was albo coś takiego ;).
co ogólnie mam zrobić pomóżcie ja nie wiem w ogóle co ja mam zrobić żeby się włamać totalnie , coś gdzieś napisać tam jak to zrobić !!
Chodzi mi w teorii nie w praktyce tylko ogólnikowo co trzeba zrobić aby się włamać.
Sorry , że tyle bez sensu napisałem i pewnie się powtórzyłem ale nie umiem tego dosadnie inaczej powiedzieć.
 

fortowiec225

Użytkownik
Dołączył
Maj 20, 2012
Posty
149
Przecież Michał Ci wytłumaczył. Do strony internetowej napisanej wyłącznie w HTML raczej się nie włamiesz. Jeżeli znajdują się tam jakieś pliki PHP to spróbuj znaleźć błąd tak jak kolega wyżej napisał np. podatność na SQL Injection ale to też bez podstaw PHP i baz danych Ci się nie uda.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Można napisać program który ukradnie zapamiętane hasła z Total Commandera, jeżeli administrator strony używa tego programu. Można adminowi podrzucić keyloggera, można zastosować phishing czy socjotechnikę. Możliwości są różne.
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Co do haseł z Total Commandera to są one przetrzymywane w pliku wcx_ftp.ini - jeśli ten plik wykradniesz bezpośrednio od ofiary to bardzo możliwe że zdobędziesz hasło do jego serwera.
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Oprocz rad ktore juz dostales wygoogluj sobie jeszcze takie frazy jak LFI, RFI, c99, shell, exploit moze sie przydac ;)
Co do pierwszego postu to ze posiadasz wewnetrzne ip raczej Ci nic nie da bo jednoczesnie posiadasz rowniesz zewnetrzne IP ;) Sadze ze mylisz wewnetrzne ip ze zmiennym/dynamicznym ip ;)

Pzdr
 
Do góry Bottom