jak wysledzic .. "wlamywacza"

7

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2003
Posty
8
Jak mozna wysledzic goscia ktory sie akurat wlamal lub wlamuje na mojego ftp albo poczte ??
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
a to zalezy jak masz postawione te ftp :]
a jesli sie wlamie na poczte to albo bedzie czytal mejle albo Ci ja ukradnie (jesli ukradnie to bedziesz wiedziec ze cos jest nie tak :p)
jesli masz ftp na siec LAN postawione programowo to na pewno jest tam taki hmmm "monitor polaczen"
 

7

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2003
Posty
8
dokladnie ftp mam postawionego w sieci LAN niestety nieposiadam takowego monitoringu polaczen moze jakims progsem da sie wysledzic jaki uzytkownik z mojej sieci wchodzil na mojego ftp ?
da sie wysledzic kto ma w sieci sniffera lub cos w tym stylu ?
odrazu mowie ze niejestem adminem tej sieci tylko zwyklym uzytkownikiem wiedz nieam dosepu do serwera ani routera
 

SNiFF

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2002
Posty
372
Originally posted by 007
dokladnie ftp mam postawionego w sieci LAN niestety nieposiadam takowego monitoringu polaczen moze jakims progsem da sie wysledzic jaki uzytkownik z mojej sieci wchodzil na mojego ftp ?
da sie wysledzic kto ma w sieci sniffera lub cos w tym stylu ?
odrazu mowie ze niejestem adminem tej sieci tylko zwyklym uzytkownikiem wiedz nieam dosepu do serwera ani routera

Zalezy czy ty masz logowanie anonimowe ustawione czy nie. Bo jak masz anonimowe to kazdy Ci moze wejsc. Sniffera mozna wykryc jak masz np. firewalla usiebie lub innym snifferem.
 

7

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2003
Posty
8
logowania nie sa anonimowe jestem za NAT i mam firewola
zreszta mozecie luknac ftp.cyberk.net.pl
oczywiscie logina wam niepodam ale mozecie zerknac i zobaczyc czy uda wam sie wlamac
smile.gif
 

SNiFF

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2002
Posty
372
Originally posted by 007
logowania nie sa anonimowe jestem za NAT i mam firewola
zreszta mozecie luknac ftp.cyberk.net.pl
oczywiscie logina wam niepodam ale mozecie zerknac i zobaczyc czy uda wam sie wlamac
smile.gif

Na ten ftp twuj mozna spokojnie wejsc, czyli logowanie jest anonimowe.
 

7

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2003
Posty
8
a moglby ktos z was sie wlamac na tego mojego ftp z lginem drizzt
hasla nieznam i to samo z loginem postal ??
zostawcie cos tam zebym zauwazyl ze byliscie zrobcie jakies folder i napiszcie " hack "
smile.gif
 

7

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2003
Posty
8
ale wy niekumacie logujac sie jako anonim to niewejdziecie na mojego ftp tylko ftp serwera naszego gdy bedziecie chcieli sie zalogowac na login postal to was przeniesie do mojego ftp a nie tego serwerowskiego
unas kazdy uzytkownik w sieci dostal swojego ftp i kazy ma inna domene np:
ftp://[email protected]/
ftp://[email protected]/

i tam sie logujecie jako postal albo drizzt , a jak bedziecie cchieli sie logowac anonimowo to was zaloguje na ftp serwa kumacie ?
 
Do góry Bottom