Jak zabezpieczyć public_html ?

domi27

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 26, 2010
Posty
1
Witam na forum :) ... Nie wiem czy tak temat już był , ale nie mam dużo czasu na szukanie poza tym potrzebuje naprawdę dobrego tłumaczenia :) ... Otóż ostatnio konkurencja (clan) ciągle kasuje mi pliki z folderu public_html i jak wchodzę pisze index off czy jakoś tak .. zrobiłam backupa strony ale nie chce co godzine powtarzać tej czynności :( .. Proszę o rade jak zabezpieczyc owe foldery ... Używam Webspella 4.1.x , stronę mam na xaa.pl ... Z góry dziękuję :) ps.używam total commandera ;]
Ps.2 :p Czy da się zrobić tak by administrator musiał zatwierdzić użytkownika , gdy ten się dopiero zarejstruje ? tzn.rejstracja z potwierdzeniem :)
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Po pierwsze zrób aktualizację CMS, pełno jest exploitów na Twoją aktualną wersję webspella - http://www.exploit-db.com/search/?action=search&filter_page=1&filter_description=webspell. Najlepiej będzie jeżeli wykasujesz wszystkie pliki ze swojego konta FTP na hostingu i zainstalujesz webspella z zaufanego źródła od nowa (możliwe, że wgrali jakiegoś phpshella). Druga możliwość to posiadanie malware na swoim komputerze - możliwe, że monitorowane jest wszystko przesyłane za pomocą HTTP lub przez port 21 (FTP). Przeskanuj swój komputer antywirusem i wywal co niepotrzebne. Pewnie jeszcze sporo jest sposobów ale te 2 wydają mi się najbardziej prawdopodobne.

Co do akceptacji rejestracji użytkowników - poszukaj tej opcji w panelu administracyjnym webspella.
 
Ostatnia edycja:

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Możesz też sprawdzić chmody katalogu i plików w nim.
 
Do góry Bottom