[Java] Podpisać (ang. sign) aplet w celu większych uprawnień

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Witam,
Czytałem ostatnio o technice Java-Drive-By, nawet udało mi się ściągnąć automatycznie przez aplet exeka i go uruchomić. Jednak nie jestem szczęśliwy, gdyż zrobiłem to korzystając z gotowców (gotowy plik JAR oraz kod html). Dokonałem dekompilacji gotowego jar'a, którego znalazłem w sieci i już wiem jak to wszystko działa, zatem postanowiłem to napisać od nowa, jednak mój aplet nie ma dostępu do operacji wejścia/wyjścia (ang. I/O), gdyż nie jest podpisany.

W języku Java jestem poczatkujący, dlatego proszę o pomoc jak podpisać ten aplet i mieć większe uprawnienia.

Pozdrawiam, D.F.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Po walce z konsolowymi narzędziami, które sypały błędami i w ogóle dla mnie jako początkującego w Java były nie do ogarnięcia, postanowiłem, że użyję czegoś co pozwoli mi kliknięciem podpisać mój aplet.

Należy pobrać NetBeans IDE, z poniższej strony:
http://netbeans.org/downloads/
Wystarczy wersja z Java SE czyli do pobrania jest około 77 MB.

Po ściągnięciu instalujemy, tworzymy nowy projekt, piszemy/wklejamy nasz kod apletu.

W oknienku z lewej zaznaczamy nasz projekt i klikamy tak jak na rysunku poniżej:
w9zq4n.jpg

Następnie wybieramy Web Start i klikamy Customize:
14t8u86.jpg

Dalej wybieramy Self-sign by generated key i klikamy OK:
2cejm2c.jpg

Na koniec należy przebudować projekt:
vexe7o.jpg

Po tym wszystkim w folderze projektu w podfolderze \dist mamy gotowy, podpisany applet w formacie pliku *.jar.
 
Do góry Bottom