joomla problem z ustawieniami albo bazą danych

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Witam.
Jak w temacie mam problem w punkcie 4 instalacji czyli podczas konfiguracji bazy danych.
Zacznę od początku.
Zarejestrowany jestem na serwerze yoyo.pl na początku wybrałem aby oprogramowanie zostało wgrane podczas tworzenia strony www. Gdy przeszedłem dalej do instalacji (konfiguracji i instalatora) joomla okazało się że nie można przejść dalej ponieważ joomla jest wgrany w złym pliku tzn. ścieżka dostępu wyglądała tak:
Kod:
coś/coś/joomla
dlatego nie można było przejść dalej.
Poniosły mnie emocje usunąłem wszystko wystkie pliki. Zainstalowałem filezilla i ściągnąłem joomla ze strony joomla.pl. Podczas wrzucania plików na serwer znowu zaczęło coś nie pasować filezilla zaczął szfankować. ROzłączał mi się co chwile nie dało się nic zrobić. Wywaliłem go i wruciłem do starej metody. uruchomiłem totalcommandera i połączyłem się z serwerem. Wrzuciłem wszystkie pliki "Joomla_1.5.14-Stable-Full_Package" (oczywiście po wcześniejszym rozpakowaniu). Wziąłem się za instalator no i doszedłem do 4 punktu konfiguracji bazy danych. Wpisuję wszystko następująco:
Kod:
TYP BAZY DANYCH: mysql
 NAZWA SERWERA:  localhost (próbowałem także lokalhost:3306 - bo może jednak na innym porcie działa?)
 NAZWA UŻYTKOWNIKA: root
 HASŁO: takie jak podawałem
 NAZWA BAZY DANYCH: wpisuje taką jak widzę w parametrach połączenia (sprawdzałem również logując się na phpMyAdmin i baza danych jest taka jak wpisałem jest utworzona tylko nie ma w niej żanej tabeli. "nie znaleziono tabeli w bazie danych:...np5555" - czyli innymi mówiąc inaczej "baza danych istnieje ale nie ma w niej utworzonych tabeli tak?")
Teraz bardzo proszę o podpowiedź i cenne wskazówki w którym miejscu popełniłem błąd?
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Tak tak oczywiście pomyłka wpisuje localhost tylko źle wpisałem w poście.
Zapomniałem jeszcze dodać że wyskakuje następujący błąd:
Kod:
Nie można się połączyć z bazą danych.
Numer błędu otrzymany w trakcie operacji: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Nie będę tłumaczył przecież znacie angielski
smile.gif
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
No wpisuje:
Kod:
NAZWA SERVERA: mysql1.yoyo.pl
Wciskam dalej i zdumienie wyskakuje:
Kod:
Nie można się połączyć z bazą danych.
 Numer błędu otrzymany w trakcie operacji: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Sory ale zaczyna mnie to powoli denerwować bo wszystko jest raczej dobrze wpisane i sprawdzałem to już tyle razy i na tyle sposobów że nie mam już ochoty a wkur... mnie coś jak nie mogę tego zrobić. Sory za nerwy.

Odrzuciłem też wszystkie możliwe problemy metodą prób i błędów tzn na początku:
1 nazwa serwera:
"mysql1.yoyo.pl" albo "localhost"
2 nazwa użytkownika:
root - tu nic nie próbowałem nic nie zmieniałem
3 hasło:
no to wiadomo takie jak tam wpisywałem - i tutaj różnie robiłem wpisywałem hasło do profilu na yoyo do połączenia ftp i do bazy danych a przecież ten ostatni jest właściwym. Na domiar zmieniałem hasło w centrum zarządzania stroną tzn w połączeniach do bazy danych i wpisywałem przy instalacji jeszcze raz zmienione.
4 baza danych:
ze 100 razy sprawdzałem i wpisywałem jeszcze raz kopiowałem albo sprawdzałem czy za lub przed nazwą nie ma spacji.
5 dodatkowe ustawienia:
zaznaczone było i tak zostawiłem "archiwizuj istniejące tabele" - chociaż ostatnio zmieniałem ale wróciłem do tamtych ustawień.
no i przedrostej tabeli oczywiście zostawiłem "jos_".

Bardzo proszę niech ktoś jeszcze raz na to spojrzy może jakieś głupie przeoczenie? A jeśli nie to co może być powodem?

Zrobiłem nie uwierzyli byście ale metodą prób i błędów wykluczyłem wszystko i zostało mi tylko jedno jeszcze do wpisania. Jako nazwę użytkownika wpisałem nie "root" tak jak zaleca większość książek z których korzystałem albo na większości forach których wyczytałem tylko "baza danych" - a konkretniej "nazwa bazy danych" - a to przecież to samo.
W takim razie aby przejść z konfiguracji bazy danych MySQL w joomla! na serwerze należy ustawić w następujący sposób:

Kod:
TYP BAZY DANYCH: mysql
 NAZWA SERWERA:  mysql1.yoyo.pl (w moim przypadku ale może też być mysql2.yoyo.pl albo mysql3.yoyo.pl a nie localhost tak jak jest to zalecane) [b]1[/b]
 NAZWA UŻYTKOWNIKA: db+... (np db555555 nie wpisywać root tak jak jest zalecane)
 HASŁO: takie jak podawałeś wcześniej dla bazy danych
 NAZWA BAZY DANYCH: db+... (np db555555) wpisujesz taką jak widzisz w parametrach połączenia (sprawdzić również można logując się na phpMyAdmin)
DODATKOWE USTAWIENIA: przedrostej tabeli oczywiście zostawiłem "jos_".

To chyba wszystko. Jeżeli jest to możliwe i nie będzie to sprawiać moderatorom problemów proszę o przypięcie tego tematu ponieważ może on się jeszcze wielu osobom przydać, którzy zaczynają swoją przygodę z joomla. Jeśli jest to możliwe bardzo proszę.
Z góry dziekuje wszystkim którzy chociaż próbowali mi pomóc w tej sprawie.
Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom