Jpeg exploit

hexel

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 27, 2004
Posty
3
Witam! Ostatnio czytałem na hacking.pl o tym, że wirusy mogą być przenoszone w plikach jpeg. Jest nawet taki trojan ProRat 1.8 SE (koniecznie Special Editon bo inne to dema, jeżeli ktoś ma coś takiego to poprosze na [email protected]). Przy tworzeniu serwera mozna okreslc zeby znajdowal sie on w pliku jpeg. Niestety do special edition dotrzec nie mogłem, ale miałem jpega który po włączniu instalował serwer. Czy ktoś z was wie więcej na ten temat, albo ma jakiś exploit na "wmontowanie" exe do jpeg??? Jest coś takiego zrobione przez ATmacA, ale to sciaga plik z okreslonego ftp... mnie ciekawi, czy jest możliwość podczepienia exe do jpeg?Jeśli tak to jak? POZDRAWIAM
 

Andrzej666

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 25, 2004
Posty
5
Jak by to było możliwe albo proste to jest to całkowita zagłada na internatów.Jak ktoś wie cos na ten temat to prosze sie wypowiedziec.
 

sc0rp10n

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
191
Jestescie boscy.

Waszym zdaniem ten temat kilka postow nizej o czym jest ?

http://www.haker.com.pl/forum/viewtopic.php?t=10778

Nie chodzi tu o montowanie exec-a do jpg tylko o wcisnakie tzw. shellcode w plik z rozszerzeniem jpg ktory sie wykona w momencie otwierania obrazka.

Z przeprowdzonych przezemnie testow wynika ze programy antywirusowe nie maja wiekszych problemow z wykryciem zainfekowanego obrazka.
 
Do góry Bottom