Keylogger w .jpg ?

Gumcajs

Użytkownik
Dołączył
Listopad 16, 2013
Posty
3
Chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość, i czy ktoś potrafi ogółem to, bo wielokrotnie spotykam się z czymś takim że ktoś został np. okradziony w jakiejś grze z powodu takiego że nic nie ściągał ale wszedł na daną stronę, na którą ja wchodzę i nigdy tego problemu nie miałem, do puki nie trafiłem na wątek jakiś nowy gdzie był plik jpg

czy jest taka możliwość, i czy ktoś potrafi takie coś tutaj ?
 

Gumcajs

Użytkownik
Dołączył
Listopad 16, 2013
Posty
3
ze studiów bo zacząłem, jak i z technikum, wiem że się da, w końcu każdy plik audio można otworzyć jako jpg, a jpg jako audio, jest to niby zabezpieczone by do takich głupich pomysłów nie dochodziło ale jak by się posiedziało to się da, więc jakiś sposób na keylogger w jpg musi być, w sumie każdy obrazek przecież jest ściągany przez przeglądarkę, może tutaj jakiś jest haczyk który pomaga w tym, tylko pytanie teraz jest takie, jeśli tylko na serwer np. jakiegoś forum można wysłać tylko jpg, to jak zrobić by keylogger się aktywował albo inne z tych rzeczy, nie znam się na keyloggerach, kiedyś taki prosty chciałem napisać ale i tak nie działał, może jak najdą znowu chęci to się napiszę :p
moje programowanie to język asemblera, więc jak coś to nie musi być aż tak jasno, ale no prosił bym tak żebym rozumiał jak coś :p
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
A ja ze studiów i technikum wiem że nie da się zrobić pliku wykonywalnego z pliku .jpg, w żadnym systemie operacyjnym.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik_wykonywalny

Co najwyżej możesz wykorzystać lukę w przeglądarce obrazów typu InfraView. Poszukaj pod frazą "exploit jpg" ale tak jak mówię, nie należy tego mylić z plikiem wykonywalny.

A to co Ty mówisz to można zrobić za pomocą apletu Javy, Activex:
http://en.wikipedia.org/wiki/Drive-by_download

Jeśli nie potrafisz sam a chcesz niewykrywalne to szykuj się na bardzo pokaźne sumy pieniężne.
 

barukoru

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2011
Posty
80
Można jedynie zmienić rozszerzenie na dowolny format a ewentualnie póżniej za pomocą np drugiego programu ponownie plik jpg w tle zamienić na exe i uruchomić.Jest sens?
 

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
Nie ma sensu.

Możesz zastosować "trik" z RTLO ale to działa jedynie na systemach od Visty w górę i pod warunkiem, że będziesz podsyłać wirusa np za pomocą pendrive.
Możesz użyć exploitów o których była mowa, np na pdf.
Możesz zmienić rozszerzenie pliku wykonalnego na inne rozszerzenie które nie spowoduje, że aplikacja przestanie działać np ".com"

Ale nie można ukryć pliku wykonywalnego w zdjęciu, jest kilka pseudo-sztuczek często spotykanych (nie które z nich wymieniłem), ale to nadal plik wykonywalny a nie zdjęcie.
 

Gumcajs

Użytkownik
Dołączył
Listopad 16, 2013
Posty
3
hym, nie no nie chce coś takiego kupować, ale zastanawia mnie czy właśnie jest możliwość coś takiego zrobienia, a jakieś inne formaty plików które są jako obraz można wykorzystać by w necie postawić ten obrazek, który tak naprawdę jest key loggerem ?
 
Do góry Bottom