Keyloggery vs. Polskie Prawo

aicid22

Użytkownik
Dołączył
Maj 5, 2010
Posty
3
Powiem tyle Nie szukałem Nic na necie na ten temat wpadlem na ten pomysl i pomyślałem ze Napiszę takiego własnie posta z pytaniami do Was. :confused:

-Czy nawet Posługujac sie prostym Adamaxem Czy tez Innymi Keyloggerami Może nam coś grozić ze Strony Prawa? Mogą nas jakoś Wykryć czy to jest raczej nie możliwe?

-No i co o tym w ogóle wszyscy myślicie? Piszcie tu swoje odpowiedzi i sugestie :cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
K

Khalt

Gość
Tak, mogą. Nie, nie jest to do końca legalne.
No i co o tym wogole wszyscy myslicie.
O czym?

Przecinki nie gryzą. Natomiast wyrazy z wielkiej litery nie-wiadomo-skąd, tak.

PS. Polskie znaki też nie krzywdzą xD.
 
Ostatnia edycja:

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Art. 267 KK:
§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.

§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.

§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Art. 269b KK:
Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 3, art. 268a § 1 albo § 2 w związku z § 1, art. 269 § 2 albo art. 269a, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające dostęp do informacji przechowywanych w systemie komputerowym lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Namierzyć można choćby po adresie na który wysyłane są logi.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Namierzyć można choćby po adresie na który wysyłane są logi.

istnieje możliwość wysyłania informacji zwrotnych do serwera chinskiego badz koreanskiego. Polska policja nie bedzie w stanie w prosty sposob ustalic kto jest wlascicielem kont na lipnym zagranicznym serwerze.

jesli wykorzystujesz uslugi pocztowe ogolnodostepnych serwisow pocztowych to nie licz na nic.
 

aicid22

Użytkownik
Dołączył
Maj 5, 2010
Posty
3
jesli wykorzystujesz uslugi pocztowe ogolnodostepnych serwisow pocztowych to nie licz na nic.[/QUOTE]

Co masz na myśli pisząc nie licz na nic jeżeli wykorzystuje takie usługi pocztowe?
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
1) łatwo cię złapać
2) limity wiadomości
3) to parodia a nie mailing:)
 

aicid22

Użytkownik
Dołączył
Maj 5, 2010
Posty
3
myslisz ze wogole na o2 interesowali by sie takim czyms? jezeli to jest zwykla osoba, i wogole sie nie zna na takim czyms. i tez nie popelniam wykroczen takich jak. wchodzenie na czyjes konta nk czy fotki. zastanawia mnie to troszke, ale mysle ze duzo ludzi uzywa tego. nawet i w chwili obecnej ;). i podkreslmy tez to ze nie robie tego na skale masowa. a jezeli tak to na kazda osobe zakladam osobne konto na o2.
 
Ostatnia edycja:

Nether62

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2010
Posty
19
No to haxior jesteś.:eek:

Szpiegowanie jest złe, więc nie baw się w to.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
jesli za posrednictwem takiego oprogramowania ktos ukradnie cenne dla kogos informacje moze to juz nie podpadac o "mala szkodliwosc czynu" a byc karane jak z kodeksu.

za wykorzystanie skradzionych danych to juz inna sprawa ...
 

GoodLook

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2010
Posty
1
jak namierzyć kogos po keyloggerze

Witam

Mam taki problem.. w weekend skradziono mi wszystkie pasy na różne strony i gry .. więc ściągnąłem antywirusa o nazwie Norton .. i wykrył mi Cookiersa czyli tego jeb**ego keyloggera.. program usunął go lub naprawił nie wiem , ale kwestia tkwi w tym czy dla się go namierzyć ( tą osobę która te świństwo odpaliła na moim komputerze), właśnie nie wiem czy jak antywirus wyleczył zainfekowane miejsce to czy da się coś teraz zrobić.. Jestem w stanie zapłacić pieniądze dla tego kto pomoże namierzyć mi tą osobę!! Jeżeli się oczywiście da to zrobić .. pomóżcie ..
 
Do góry Bottom