Kilka pytań co do robienia strony

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Witam.
Mam kilka pytań:
1) Robię stronę internetową pod joomla! Czy jeżeli korzystam z kursu robienia grafiki w photoshopie (czy jakimś innym programie) i w stopce napisze sobie COPYRIGHTS by Virus (lub COPYRIGHTS by coś innego) to czy to jest łamanie praw autorskich bądź jakichś innych?
2) Strona jest robiona wg kursu ale zmieniam w niej poszerzam treść dokumentu nie robie nie których tabelek. Czy również po wykonaniu strony i wstawieniu ją na wybrany server to czy jest to łamanie praw autorskich bądź jakichś innych?

Z góry dziękuje za odp.
 
K

Khalt

Gość
(Nie za bardzo wiem czym się różni pytanie 1 od 2, więc dam tylko jedną odpowiedź).

Jeśli robisz coś według czyjegoś tutka i masz efekt... hmm... bardzo podobny (o ile nie taki sam) i jeśli zamieścisz tę pracę jako swoją własną, to już łamiesz prawa autorskie.
Natomiast, jeśli jest to czyjaś praca (bądź z tutoriala), która jest z edytowana w jakimkolwiek stopniu, to powinieneś mieć pozwolenie autora na użycie grafiki (lub czegoś-tam-innego) i zazwyczaj w stópce napisać te całe "Copyrights" razem z informacją o użyciu "dzieła" innej osoby.

Ale nie jestem pewien xD.
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Wykonuje to z tutoriala ale dużo zmieniam np kolorystykę mam całkowicie inną, banner też inny i szerszą cześć środkową na tekst. Czy w takim razie jak napisze COPYRIGHTS dla siebie to łamię prawa autorskie? (w dużej mierze to moje pomysły).
Czy w takim razie może lepiej nie pisać COPYRIGHTS i nie będę łamał praw autorskich a napisać np te litery co w nagłówku? (np. w nagłówku: Studniówka 2009 w Gdańsku to w stopce pisze: Studniówka 2009 - to taki przykład tak może być?).
 

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
Musisz mieć zgodę autora, wtedy rób co Ci się podoba. Co do stopki, to pisz sobie w niej co tylko chcesz. Elo.
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Dobra czytałem.
Ale powiedzcie mi coś jeszcze jeśli projekt jest mój kolorystyka banner itp a ułożenie tabelek takie jak w większości to jest łamanie praw autorskich?
Jeśli korzystałem z tutoriala w photoshopie ale nie tak jak tam jest tylko wybrane składniki tzn nie umiem dobrze w photoshopie się posługiwać i tylko dlatego używam tutoriala to jest łamanie praw autorskich bo w stopce sobie napisze: STRONA by VIRUS?
To kiedy nie jest łamanie praw autorskich?
Proszę o szybką odp.
 
Do góry Bottom