Kilka pytań odnośnie Linuxa i zabaw w sieci LAN

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
Szkoła, pracownia komputerowa, kilkanaście komputerów podpiętych i tworzących sieć LAN, pełno ofiar na lekcji. Ogólnie zabawy sporo ale Windows 7 Home Premium ma to chyba do siebie że dla takiego amatora jak ja, zabawa w zdalne wyłączanie komputera, odcinanie kogoś od internetu czy tzw. sniffing za czym idzie podbieranie komuś haseł do różnych stron nie kończy się zazwyczaj dobrze i po mojej myśli. Zawsze stoi na drodze jakiś błąd, blokada itd.

Ogólnie osobą chcącym udzielić mi jakiś rad, wskazówek czy konkretnych odpowiedzi, pytania podam w podpunktach, jeżeli chodzi o Linuxa pytanie związane z nim padnie na sam koniec, a więc:

1. Chcąc zdalnie wyłączyć komputer koledze siedzącemu kilka komputerów dalej, nic po za programami typu Team Viever nie działa, mimo że bawiłem się różnymi programami z poziomu administratora, telnetem i zwyczajną komendą shutdown z wiersza poleceń. Interesuje mnie jak dokonać tego zdumiewającego czynu w sieci LAN, ze zwyczajnego komputera z uprawnieniami administracyjnymi podpiętego do wspomnianej sieci z zainstalowanym systemem Windows 7 Home Premium.

2. Ogólnie do uzyskiwania haseł w sieci lokalnej służyły mi programy typu Cain&Abel, Whireshark i coś jeszcze pewnie by się znalazło co na starym Windows XP działało dość dobrze, lecz od kiedy komputery się zmieniły wraz z systemem blokuje je albo zapora systemowa albo antywirus(w przypadku pracowni w mojej szkole jest to kasperski) lub na przeglądarce wyskakuje komunikat na stronie że połączenie nie jest zaufane lub też podglądane. Jest jakiś sposób aby pozbyć się tych uciążliwych komunikatów i po cichu się bawić? Głównie przeszkadzają mi komunikaty na stronach internetowych że połączenie nie jest zaufane, jest szansa to jakoś ominąć?

3.Interesuje mnie jeszcze tak ogólnie mówiąc przejęcie kontroli nad komputerem, jest jakiś sposób na Windows 7 Home Premium, aby dokonać tego "po cichu"? Tak aby nasza ofiara się nie zorientowała.

Dodam jeszcze raz, wszystkie zabiegi o które pytam chcę przeprowadzić w sieci lokalnej.

Co do pytania o Linuxa, wszystko o czym wspomniałem w tym temacie. Czy botując z płytki Linuxa można dokonać w nim tych zabiegów o których wspomniałem wyżej bez problemu? W pracowni pełnej komputerów z Windows 7 Home Premium? Odcinanie, przejmowanie itd. w sieci LAN? Chodzi mi o to czy Linux umożliwi zrobienie tego w łatwiejszy sposób niż Windows 7 HP?
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom