Kilka pytań.

Tyrae

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 26, 2010
Posty
6
Witam, mam kilka pytań dotyczących linuksa i internetu(neostrada tp/router)
Mam połączone 2 (łącznie mam 3 razem z tym co jest podłączony do niego router) komputery do routera jeden przez WiFi, a drugi przez "kabel" i tu się nastawia moje pytanie. Czy będę miał internet na wszystkich komputerach(łącznie z moim) jeżeli bez żadnych konfiguracji usunę(sformatuję) windowsa nie będę go instalował i zainstaluję na linuksa na główny komputer(ten jak odłączę kabel to nie ma internetu) to będzie internet na wszystkich komputerach?

(Temat stworzony na "prośbę" jednego z moderatorów)
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Nie do końca kumam, na którym komputerze chcesz to instalować, więc : d :
1) Jak instalujesz linuksa na komputerze, który działa na wifi możesz mieć drobne problemy ze sterownikami do karty sieciowej, chociaż zwykle bardzo łatwo znaleźć w googlach sterownik. Wklepujesz w konsolę lspci, szukasz czegoś ciekawego co może być kartą do wifi i wrzucasz w google : >
2) Jak instalujesz linuksa na kompie, który jest podłączony kablem, to nie powinieneś mieć żadnych problemów (przynajmniej u mnie tak było, przy szukaniu sterów do lapa podłączyłem sobie internet kablem i śmigało jak malowane złoto) : >

(Temat stworzony na "prośbę" jednego z moderatorów)
Dzięki :>
 

Tyrae

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 26, 2010
Posty
6
Nie do końca kumam, na którym komputerze chcesz to instalować, więc : d :
1) Jak instalujesz linuksa na komputerze, który działa na wifi możesz mieć drobne problemy ze sterownikami do karty sieciowej, chociaż zwykle bardzo łatwo znaleźć w googlach sterownik. Wklepujesz w konsolę lspci, szukasz czegoś ciekawego co może być kartą do wifi i wrzucasz w google : >
2) Jak instalujesz linuksa na kompie, który jest podłączony kablem, to nie powinieneś mieć żadnych problemów (przynajmniej u mnie tak było, przy szukaniu sterów do lapa podłączyłem sobie internet kablem i śmigało jak malowane złoto) : >


Dzięki :>

Linuksa chce zainstalować na 3 kompie na którym "stoi" router. Będą jakieś problemy?
 
Do góry Bottom