Kilka spraw związanych z trojanem.

krzysiekkk

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 13, 2008
Posty
7
Witam
Ostatnio postanowiłem napisać sobie trojana w celu oswojenia się z biblioteką winsock. Napisałem serwer, potem klienta. Wszystko działa jak należy. Serwer pracuje w sposób asynchroniczny. Nawet dodałam trochę podstawowych funkcji. Jednak mam kilka problemów :
- jak ustawić żeby w kliencie wyświetlana była struktura plików na serwerze, oraz ewentualnie żeby było można pobrać jakiś plik;
- jak zrobić żeby aplikacja działała za NATem.
Dopiero zaczynam przygodę z winapi, szukałem w necie ew. sposobów ale nie mogłem znaleźć nic konkretnego. Dlatego pisze tutaj może ktoś mógłby zaproponować jakieś sposoby albo dać linki do jakiś artykułów. Trojan komunikje sie przez TCP/IP i pisany w c++ z wykorzystaniem winapi.
 

krzysiekkk

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 13, 2008
Posty
7
<div class='quotetop'>CYTAT(h4ck3r15 @ 13.07.2008, 20:41) <{POST_SNAPBACK}></div>
zmień to
a drugie pytanie się rozwiąże xD[/b]
Czytałem że połączenie przez protokół gg albo irc może pomóc w tym przypadku ale kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać. Szukałem po necie ale nie mogłem nic znaleźć pomocnego. Może jakieś rady albo pomocne linki ?
<
 

krzysiekkk

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 13, 2008
Posty
7
Mam jeszcze pytanko odnośnie klienta gg który ma odbierać informacje i wykonywać polecenia. Musze założyć dodatkowe konto na gg i ten klient ma się logować za jego pomocą tak ? Co jeśli będę przesyłać informacje do kilku takich klientów. Dla każdego muszę zakładać osobny nr gg ?
 

krzysiekkk

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 13, 2008
Posty
7
Mam problem z zalogowaniem.
Struktura wygląda tak :

#define GG_LOGIN70 0x0019

struct gg_login70 {
int uin; /* mój numerek */
char hash_type; /* rodzaj funkcji skrótu hasła */
char hash[64]; /* skrót hasła */
int status; /* status na dzień dobry */
int version; /* moja wersja klienta */
char unknown1; /* 0x00 */
int local_ip; /* mój adres ip */
short local_port; /* port, na którym słucham */
int external_ip; /* zewnętrzny adres ip */
short external_port; /* zewnętrzny port */
char image_size; /* maksymalny rozmiar grafiki w KB */
char unknown2; /* 0xbe */
char description[]; /* opis, nie musi wystąpić */
int time; /* czas, nie musi wystąpić */
};

Ja wypełniam ją tak dla zmyślonych danych: powiedzmy nr 111222211 haslo: haselko
gg_login70 login = {111222211, GG_LOGIN_HASH_GG32, gg_login_hash("haselko", welcome.seed), 0x0002, 0x2a, 0x00,0 , 0, 0, 5050, 256, 0xbe, 0, 0};

Potem wysyłam strukturę :
send(s,(char*)&login,sizeof(login),0);
i odbieram odpowiedź serwera :
recv(s,(char*) &statuslogowania,4,0);

Nie wiem dlaczego ale serwer nie przesyła mi żadnego pakietu.
Wie ktoś może w czym problem ?
 

krzysiekkk

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 13, 2008
Posty
7
Moja aplikacja działa już za NATem pozostał tylko drugi problem do rozwiązania : jak zrobić żeby w kliencie wyświetlana była struktura plików na serwerze, oraz ewentualnie żeby było można pobrać jakiś plik. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
<
 
Do góry Bottom