Klawiatura

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Witajcie!

Mam problem z klawiatura. Wciskając:

x pisze xs, c pisze cd, d pisze cd, s pisze xs, m pisze mj, j pisze mj, q - caps lock, caps lock - q

Nie wiem czy to jest wina sprzętu czy czegoś innego. Przeinstalowałem sterownik ale nadal to samo.
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Klawiaturę mam w laptopie wiec za bardzo jej nie wyczyszczę. ctrl+shift nie wciskałem, język jest ustawiony w porządku.
 

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
już mu mówiłem o ctrl+shift, powiedziałeś że nie działa, no cóż. Może przejrzyj software do klawiatury jeśli jakis masz, może da się coś poustawiać, może ktoś założył ci hooka na klawiature (
smile.gif
smile.gif
raczej nie
<
), może jakiś brzydki keylogger (też raczej nie
<
)... A weź poskanuj może jednak najgłupsze okaże się prawdziwym...
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Bardzo możliwe że to keylogger z hookiem (niedopracowany) wiem bo pisałem takiego ale znaki sie wtedy zmieniają mi na jakie polskie śćźżł itd. Więc radze przeskanować kompa...
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
To raczej nie keylogger. W trybie awaryjnym i w UW-linuxie jest to samo. Chyba coś jest z klawiatura nie tak.
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
A jak to można naprawić? Nie znam się za bardzo na sprzęcie komputera ;p
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Mapowanie klawiszy nie pomogło. Wygląda to tak jakby się dwa przyciski wciskały na raz, np. jak przemaluje ,x' na z to mi się wyświetla ,zd'. Poza tym w UW-linuxie bootowanego z płyty jest to samo. Dziwne jest, ze stało tak się samo podczas pisania programu. Macie może jeszcze jakieś pomysły? Na razie się męcze z klawiatura ekranowa ;p. Oto 'podwójne' przyciski:

x - xs
c - cd
m - mj
s - xs
d - cd
j - mj
] - ']
[ - ;[
' - ']
; - ;[
capslock - q
q - capslock
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
podłącz do komputera inną klawiatue i zobacz czy to samo bedzie sie działo.Jesli nie to znaczy ze Fizyka klawiatury jest uszkodzona.Jesli tak.. to szukamy uszkodzen w komputerze.
 

tasmanek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 6, 2008
Posty
68
Mi się wydaje że coś Ci się na klawiaturę wylało bo wciskają ci się naraz sąsiednie klawisze. Ściągnij klawiature - łatwo dosyć w laptopie i przeczyść styki i wtedy sprawdź, na 80% pomoże.
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
To się akurat zdarzyło przy pracy przy komputerze. Chyba oddam laptopa do serwisu, mam 5 lat gwarancji
<
.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
na klawiaturze masz takie małe zatrzaski. podważ je i wtedy możesz wyciągnąc klawiature.
Odłącz ją i potrząśnij lekko zeby "wytrzepac" co tam siedzi. ew. mozesz przemyc jakimis srodkami.
Ale nie ze pod wode tylko sa jakies specjalne sposoby. wiecej na google. ;p
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
djmentos, on ma gwaracje, skąd wiadomo że na klawiaturze nie ma plomb gwarancyjnych?
 

Pepe Pawlacco

Użytkownik
Dołączył
Październik 28, 2013
Posty
4
Hej

Nie_dziala_mi_spacja_(prawdopodobnie_z_powodu_zalania).
A_ze_bardzo_lubie_te_klawiature(mam_nawet_inna),to_postanowilem_zmapowac_spacje.
Probowalem_za_pomoca_KeyTweak_lub_SharpKeys.
I_nie_udaje_sie.
Natomiast_wpis_w_rejestrze_sie_pojawia.

Moze_ma_ktos_wiedze_i_moglby_doradzic,jak_zmapowac_spacje.(Moze_byc_Caps)

Windows7_Ultimate

PS:wiem,*ze*moge*uzywac*alt+255
 
Do góry Bottom