Klucz w Windows XP Prof...

Radar41

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2005
Posty
53
Witam.
Jak usunąć klucz w Win XP???Z 98 wystarczyło wywalić go z rejestru, a w XP takiej opcji chyba nie ma.....
Wie ktoś moze jak zrobić zeby po zainstalowaniu windowsa i usunięciu klucza system pytał o niego przy następnym uruchamianiu?
Podobno mozna zainstalowac XP z jakimś parametrem, ale jakim?????


Z góry thx za odpowiedz.
Pozdrawiam.
 

Vardi

Użytkownik
Dołączył
Listopad 23, 2003
Posty
143
Originally posted by Radar41
Witam.
Jak usunąć klucz w Win XP???Z 98 wystarczyło wywalić go z rejestru, a w XP takiej opcji chyba nie ma.....
Wie ktoś moze jak zrobić zeby po zainstalowaniu windowsa i usunięciu klucza system pytał o niego przy następnym uruchamianiu?
Podobno mozna zainstalowac XP z jakimś parametrem, ale jakim?????


Z góry thx za odpowiedz.
Pozdrawiam.

Usunięcie całkowicie klucza chyba jest niemożliwe w XP, ale możesz zmienić klucz.
 

Radar41

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2005
Posty
53
Nie nie mi nie chodzi o zmiane klucza tylko o calkowite go usunięcie tak zeby po uruchomieniu system mnie o niego poprosił.
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Darmowe narzędzie, które umożliwia wyświetlenie klucza produktu dla systemów operacyjnych Windows XP, 2000, ME, 98, 2003 oraz programów korzystających z .NET.

Zwykle "serial" jest zaszyfrowany i przechowywany w rejestrze systemowym. Program pozwala na zmianę tego ciągu cyfr przy pomocy jednego kliknięcia.

Oto niektóre funkcje aplikacji:

- podgląd/zmiana klucza Windows XP;
- podgląd/zmiana klucza MS Office;
- podgląd klucza Windows 98;
- podgląd klucza Windows 2000;
- podgląd klucza w programach korzystających z .NET;
- podgląd klucza Windows 2003;
- archiwizacja aktywacji Windows XP;
- zaszyfrowanie klucza produktu;
- generowanie unikalnych haseł;
- wyświetlanie statusu aktywacji dla systemu Windows oraz pakietu MS Office.

więcej > http://www.pcworld.pl/news/77006.html

i tutaj
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
......

1. Klikamy na Start i wybieramy Uruchom... (Run...).
2. Wpisujemy regedit i klikamy na OK.
3. Odnajdujemy klucz HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsNTCurrent VersionWPAEvents
4. Odnajdujemy wartość OOBETimer, zaznaczamy ją i z menu kontekstowego wybieramy Modyfikuj... (Modify...).
5. Zmieniamy przynajmniej dwie ostatnie cyfry aby zdezaktywować Windows.

6. Znowu klikamy na Start i na Uruchom... (Run...).
7. Wpisujemy %systemroot%system32oobemsoobe.exe /a i klikamy na OK.
(uruchomi sie ladny niebieski programik Aktywacja Systemu Windows)
8. Zaznaczamy opcję aktywacji przez telefon (Yes, I want to telephone a customer service representative to activate Windows) i klikamy na Dalej (Next).
9. Wybieramy zmianę klucza (Change Product key).
10. Wpisujemy nowy klucz i klikamy na Update. Jeśli kreator wrócił do poprzedniego okienka, zaznaczamy przypomnienie później (Remind me later.) i uruchamiamy komputer ponownie.
11. Możemy powtórzyć kroki 6 i 7 w celu sprawdzenia, czy zmiana klucza się powiodła i Windows jest aktywowany.
12. Klikamy na OK aby zamknąć kreatora.


Zmiana ProductID w Windows XP opisana oficjalnie w MS Knowledge Base
 

Radar41

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2005
Posty
53
Panowie!!! Nie chodzi mi o zmiane klucza ale o całkowite go wykasowanie!!!


Jeśli robie sposobem opisanym przez aniołek-tasmanski to owszem moge zmienić klucz ale nie mozna w ten sposób go wykasować.I po ponownym uruchomieniu system nie pyta mnie o niego tylko laduje się jakby nic nie było zmienione.

Mi chodzi o to ze jak zainstaluje sobie Windowsa to "potem chciałbym usunać klucz (CD-KEY z rejestru tak, zeby po ponownym uruchomieniu Windows poprosił mnie o niego.I jak mu podam to ma się załadować Winda".

Da rade tak zrobić????
 

Radar41

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2005
Posty
53
Ok. możliwe ze niemożliwe.

Ale napewno można zrobić coś takiego że:
Instaluje Windowsa XP Prof. i coś tam zmieniam w rejestrze i po ponownym uruchomieniu system prosi mnie o wpisanie nazwy użytkownika.Ten ekran powitalny wyskakuje.

Możliwe napewno bo pracuje w serwisie i dostajemy kompy z tak właśnie zainstalowanymi systemami.Poprostu jak sprawdzamy czy wszystko z nimi OK to jak włączymy to system ładuje sie normalnie, a potem wyskakuje właśnie ten powitalny ekran z prośbą o wpisanie nazwy Użytkownika.

Jak takie coś wykombinować.???
Dzięki za zainteresowanie tematem.
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Start > Ustawienia > PanelSterowania > Konta uzytkownikow > Zmien sposob logowania lub wylogowywania uzytkownikow odznacz "Uzyj ekranu powitalnego"
 

Radar41

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2005
Posty
53
Nie nie zupełnie nie o to mi chodzi:)

Ja bym chciał zeby mi się pojawił po włączeniu kompa (np. u klienta) ekran z "prośbą o wpisanie nazwy użytkownika, który będzie korzystał z tego komputera".Ten moint pojawia sie w czasie instalacji Windowsa.Poprostu chcę wpisac tak jakby "PIERWSZEGO UŻYTKOWNIKA".

I jest to możliwe bo firma NTT właśnie tak instaluje Windows XP.Ale jak oni to robią???
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
smile.gif


Musialbys zainstalowac windowsa w wersji OEM tzw "niepelna instalacja", ze specjalnie przygotowanej uniwersalnej matrycy stworzonej za pomocą tzw. OEM Preinstallation Kit (OPK) lub specjalnej plyty CD z ktorej mozesz zainstalowac windowsa w taki sposob, aby klient sam "dokonczyl" konfiguracje poprzez wprowadzenie swoich danych ( imie i nazwisko i inne dane) Taka mozliwosc instalacji maja firmy ktore podpisaly odpowiednia umowe na sprzedaz oprogramowania razem z komputerami i posiadaja taka wersje instalacyjna windows.
Wersja Windows OEM jest przeznaczona glownie do instalowani
na komputerach juz gotowych, do takiego zestawu dolaczona jest CD z Windows Recovery CD lub preinstalacyjny - wersja dla klienta aby mogl sobie odtworzyc/naprawic system w razie potrzeby. Nie wiem czy "naprawiajac" system za pomoca tej CD mozna zmusic system aby ponownie zapytal o dane klienta - chyba raczej nie.
Dane uzytkownika, ID, windows przechowuje w bardzo wielu miejscach, zobacz artykul:
Obowiazek aktywacji


Z Windowsa BOX (pudelkowego) nie zainstalujesz w ten sposob, ani tez nie sprawisz aby pytal sie o ID (bez ID go nie zainstalujesz). Wersje 30 dniowe mozesz "przedluzyc"
<


Nie znam dokladnych zasad licencji OEM ale zobacz TUTAJ

aniolek
 

Marlowe

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2004
Posty
27
...

Problem o który pytasz jeśli dobrze rozumiem, jest rozwiązywany przez specjalną funkcję setupu Windows, który ma możliwość pracy w tzw. trybie "unattended"czyli jakby to powiedzięć bezobsługowym, po zainstalowaniu jednego komputera w sposób prawie tradycyjny można wymusić w trakcie takiej instalacji przez jakiś parametr setupu aby cała instalacja komputera wraz z odpowiedziami użytkownika nagrywała się do specjalnie tworzonego pliku (uruchom sobie setup windows pod windows a tam w zaawansowanych zobaczysz możliwość zaznaczenia ptaszkiem tej opcji), wtedy następne instalacje puszczasz właśnie na podstawie tego właśnie pliku jako parametru wywołania, jeśli następny komputer sprzętowo jest zgodny w 100% i ma na dysku wszystkie potrzebne drivery to własnie jedynym pytaniem jakie zada po restarcie jest pytanie o numery licencji, to o czym piszesz że najpierw całkiem system instalować a potem wyciąć numer nie ma sensu, po prostu jak dasz taki w połowie zasetupowany komputer uzytkownikowi to on pyta o numer licencji a potem robi sam resztę instalacji choc użytkownik tego nie widzi bo o nic nie jest pytany, tak się zachowuja choćby stacje Vectry HP, tak też działa choćby SmartStart znany z serwerów Compaqa przejmując całkowicie kontrole nad procesem instalacji.
 

MaryFee

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 27, 2006
Posty
1
witam wszystkich.mecze sie z tym windowsem od 2 dni.po formacie,,ktorego musialam szybko zrobic zainstalowalam windowsa pewnie pirackiego, ktorego mam od kuzyna.
wpisywalam tyle roznych kluczy,ze mialam juz dosc,ale w koncu trafilam i 1 zadzialal i teraz tak...robilam dokladnie tak jak w instrukcji wyzej.jak juz wrocilam do okienka,w ktorym jest to wszystko z telefonem klikam przypomnij pozniej resetuje komputer i nic.dalej pojawia mi sie za musze aktywowac.nie wiem co zle robie, moze w punkcie 3 cos zle robie,albo w 10...wpisuje klucz ktory znalazlam w necie.juz zglupialamm...czy moze mi ktos pomoc?a moze chodzi o sp2?...zainstalowalam go wczesniej...ehhh
bylabym wdzieczna za jakakolwiek wskazowke...prosze rowniez o kontakt na gg:2678375, jestem caly czas
z gory bardzo dziekuje
 

Radar41

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2005
Posty
53
MaryFee - jeśli twój kuzyn używa tego Windowsa to poprostu poproś jego o CD-Key.

A co do mojego poprzedniego problemu to juz wiem jak to zrobić.

Po instalce Windows i wszystkich sterowników, zresztą można zainstalować co się chce, wchodzimy na płyte z Windows XP i tam w folderze "Support" jest plik o nazwie deploy.cab i tam jest plik "sysprep.exe" .No i reszty mozna się dowiedzieć z opisu, który tez tam jest.

Bardzo fajne narzędzie i o nie właśnie mi chodizło.
Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom