Knoppix wypalenie error=//

tech52

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 5, 2006
Posty
14
Plik Knoppix.iso wpaliłem na płytke CD-RW przestawiłem w BIOSIE aby mi bootowało z CD
smile.gif
ale poprostu nic sie nie robi jak mam płytke w napędzie a jak chce w Windowsie otwozyć płytke to mi wyskakuje :

Dysk nie jest sformatowany

System Windows nie może czytać z tego typu dysku. Dysk może być uszkodzony lub używany format niezgodnego z systemem Windows.

W czym może być problem??

Ale jeśli wrzuce płyte do przegrywarki to normalnie moge otwozyc...
 

tech52

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 5, 2006
Posty
14
No chyba napisałem..... bo własnie jak ustawiam w BIOSIE aby mi bootowało z cd to nie pisze mi ,,naciśnij dowlny klawisz..." - aby sie odpalil linux instalacja
smile.gif
 

siara2134

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2004
Posty
115
Niewiem jaki jest twój stopień zaawansowania więc się nie obraź jak będe mówił jak do Lamera
<


Po 1 jak masz iso to wypal go na cd najlepiej w nero (Wypal obraz płyty) Lub wypakuj obraz rarem i wypal zawartość katalogu.

Wtedy Wyjmij płytke i jeszcze raz wsadź jak uruchomi sie Manual to All działa jak nie to zdupiłeś
<
 

tech52

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 5, 2006
Posty
14
nom wypaliłem obraz płyty czyli iso.... i nie działa..=//. A jak bym wypalil zawartość katalogu to powinno działać??
 

tech52

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 5, 2006
Posty
14
Zamknij sesje.... A mozecie mi powiedziec jak to zrobic?? Przepraszam no ale ja naprawde jestes zielony w sprawie instalacji Linuxa prosze o wyjaśnienie
smile.gif


Z góry thX
smile.gif
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by tech52
Zamknij sesje.... jestes zielony w sprawie instalacji Linuxa
to za wiele z instalacja linuxa nie ma. wlasciwie to w ogole
smile.gif

ok, step by step:
1. odpalasz nero
2. Z menu wybierasz "Recorder" -> "Burn Image"
3. wybierasz obraz do wypalenia
4. po wybraniu ukaze Ci sie okno -> zaznacz "Finalize CD (No further writing possible)"
uwaga nr 1. (cd-r) wybierz predkosc jaka masz na nosniku. jesli masz od-do wybierz raczej mniejsza.
uwaga nr 2. jak masz polskie nero to se przetlumacz
<

uwaga nr 3. podczas wypalania w lewym dolnym rogu jest 'tick' odnosnie sprawdzenie poprawnosci nagranych danych (czy jak to tam jest napisane...) - radze ja zaznaczyc - bedziesz mial pewnosc ze dobrze wypaliles plyte. (dvd nagrywam tylko tak)
 

max1996

Użytkownik
Dołączył
Maj 7, 2007
Posty
13
Rada:

najlepiej to weź inną płytę może ta jest walnięta ;/ a jak to nie pomoże to jak masz obraz iso tego linuxa to wez nero i funkcje nagraj obraz na dysk i po ptokach :mruga:
 
Do góry Bottom