Kod HEX różnice, zmiany

mariuszn95

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 7, 2011
Posty
2
Interesuje mnie jak znaleźć różnice w plikach za pomocą kodów hex, czyli np: posiadam 2 prawie identyczne pliki lecz w jednym pliku jest zmienione pole w porównaniu do pierwszego pliku. Moje pytanie brzmi: Jak znaleźć to pole aby się dowiedzieć co na co zostało zmienione?

moja wiedza na temat kodów hex jest mała gdyż zmieniam pojedyncze pola w niektórych plikach głównie za pomocą xvi32
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Sprawdź sobie program CodeFusion, on służy do tworzenia patchy i ma opcję porównywania plików wykonywalnych.
 

mariuszn95

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 7, 2011
Posty
2
Dzięki za pomoc lecz nie umiałem porównać plików za pomocą CodeFusion (możliwe że źle coś robiłem), ale i tak Dzięki za chęci.
Poradziłem sobie z tym problemem. Jak mówią 'szukaj a znajdziesz' więc jeśli ktoś będzie miał podobny problem to ja znalazłem pomoc w temacie na stronie: "w w w . e l e k t r o d a . p l / rtv forum / topic930705 . h t m l"
Osobiście do porównania użyłem ExamDiff, nie można w nim edytować plików które się porównuje ale można znaleźć różnice w plikach które mają dziesiątki tysięcy linijek więc mi się przydał.
I mam nadzieje że to pomoże osobie która będzie miała podobny problem do mojego. bb
 
Do góry Bottom