kompilacja exploita

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
Nie znam sie na linuxach[/b]

to zes mu pomogl
<

bylo juz na forum to po 1 ;]

a po drugie jesli masz w c napisanego bo pewnie tak to piszesz
gcc nazwa.c -o nowa_nazwa_skompilowanego

i pozniej dajesz ./nowa_nazwa_skompilowanego - mozesz hackowac dalej
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Zawsze mnie zastanawia jak ludzie stawiający takie pytania poradzili sobie z konifguracją swojego lina. Bo ja ustawiam sobie wszystko od 3 miesięcy i do wzięcia się za to co tygrysy lubią najbardziej jeszcze daleko.
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Wiesz Barca... gcc do szczęścia nie każdemu jest pod Linuxem potrzebny, tym bardziej podczas instalacji... więc takie pytania mogą mieć miejsce
<
W końcu Linux to nie tylko środowisko dla programistów (choć sam znam bardzo mało takich przypadków). Są tacy, którzy konsoli boją się jak ognia i korzystają tylko z gotowych binarek do instalacji... no i z X
smile.gif

Tak więc... wbrew pozorom nie każdy użytkownik Linuxa wie, co to jest gie tse tse
<
 

sc0rp10n

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
191
tez znam takie przypadki wystrzegania sie konsoli, ale to zazwyczaj poczatkujacy urzytkownicy tak maja , tez kiedys balem sie konsoli i na przyklad taka rekompilacja spachowanego jadra byla dla mnie niewyobrazalnym problemem, ale wystarczylo troche czasu i teraz siedze tylko pod konsola non-stop, ale te gcc wypadalo by znac zwazywszy ze jest to integralna czesc systemu to tak jak by na Windowsie nie umiec instalowac sterownikow do drukarki
smile.gif
 

darkjames

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 7, 2004
Posty
22
Originally posted by sc0rp10n
ale te gcc wypadalo by znac zwazywszy ze jest to integralna czesc systemu
wycinki z logow #linux.pl @ polnet
17:06:39 < ********> no acceptable cc found in $PATH
19:34:51 < ******> configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH
2 chyba starcza ?
[w] wyjatek potwierdza regule.
btw. jak ty piszesz pod konsola na tym forum links -g ?
dla mnie by to byla i jest meka (juz lepiej te x'y ^$^^$% uruchomic ;f) ..... ;/
 

sc0rp10n

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
191
darkjames to ze nie masz dostepu do kompilatora na shellu nie znaczy ze nie ma go w systemie

dobra przyznaje sie bez bicia ze do www uzywam mozilli ale i tak siedze sporo pod linksem ;p
 

darkjames

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 7, 2004
Posty
22
Originally posted by sc0rp10n
darkjames to ze nie masz dostepu do kompilatora na shellu nie znaczy ze nie ma go w systemie

dobra przyznaje sie bez bicia ze do www uzywam mozilli ale i tak siedze sporo pod linksem ;p
zle zrozumiales to byly wycinku logow biedynch (l)userow linuxa ktorzy go zainstalowali 10 minut temu i odrazu prosza o pomoc na irncecie przy konfiguracji x'ow, skompilowaniu kadu, etc...
Niestety jak sie instaluje dystrybucje typu mandrake, fedora, rh, itp.. (w tym wyzej wspomniany aurox) to nie masz pewnosci czy zainstaluje Ci sie kompilator czy nie.
to nie mozna miec pewnosci czy masz gcc. Jak sie instaluje gentoo to masz (bo musi byc kompilator do zbudowania swiata) odrazu gcc.
 

sc0rp10n

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
191
nom co racja to racja ,ale zeby sie kompilator nie zainstalowal to trzeba to ustawic w instalacji bo np w rh,aurox, i feadorze instaluje sie zawsze, nie wiem jak jest w mandarynce ;]
 

Xantas

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2005
Posty
7
Ja mam exploita lecz w cpp. Prubowałem go tym sposobem skompliować lecz nie dało rady. Mam linuxa dystrybucje SuSE.

Jakieś porady :>
 

GreEnSnake

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 21, 2005
Posty
352
Originally posted by Xantas
Ja mam exploita lecz w cpp. Prubowałem go tym sposobem skompliować lecz nie dało rady. Mam linuxa dystrybucje SuSE.

Jakieś porady :>
Eh...
Kompilacje exploitow :

exploit.c
gcc -o exploicik exploit.c // exploicik to nazwa skompilowanego pliku
smile.gif

./exploicik // tak odpalamy nasz skompilowany exploit

exploit.cpp
g++ -o exploicik exploit.cpp // exploicik to nazwa skompilowanego pliku
smile.gif

./exploicik // tak odpalamy nasz skompilowany exploit

exploit.pl
chmod +x exploit.pl // nadajemy prawa plikowi
./exploit.pl // odpalamy exploita

exploit.sh
chmod +x exploit.sh // nadajemy prawa plikowi
./exploit.sh // odpalamy exploita
 

Riddick1

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2005
Posty
49
Może to troche stary temat, ale niebardzo rozumiem to:

exploit.c
gcc -o exploicik exploit.c // exploicik to nazwa skompilowanego pliku Uśmiech...
./exploicik // tak odpalamy nasz skompilowany exploit

exploit.cpp
g++ -o exploicik exploit.cpp // exploicik to nazwa skompilowanego pliku Uśmiech...
./exploicik // tak odpalamy nasz skompilowany exploit

exploit.pl
chmod +x exploit.pl // nadajemy prawa plikowi
./exploit.pl // odpalamy exploita

exploit.sh
chmod +x exploit.sh // nadajemy prawa plikowi
./exploit.sh // odpalamy exploita

czy jak sciągne sobie expolita to mam go zapisać w edytorze txt np. pod nazwą jakąś tam z rozszerzeniem np. c?

Czy co?

Jakby ktoś jeszcze odwiedził ten temat to prosze pomóżcie mi bo szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a nie chciałem nowego tematu otwierać.
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Mozna spotkac sie z kilkoma rodzajami exploitow. Np. exploit jest pod Windowsa lecz nalezy go zkompilowac i odpalic spod Linuxa. Dzaiala to rowniez w druga strone... Jesli natomiast exploit jest pod Windowsa (idzie to poznac np. po plikach naglowkowych) wowczas mozecie skorzystac z przyklejonego tematu w ktorym posrednio opisalem kompilacje przykladowego exploita pod BCB.
 
Do góry Bottom