Kontrola - trojan?

Ancinek

Użytkownik
Dołączył
Październik 5, 2009
Posty
3
Witam.
Potrzebuję programu ,który jest niewykrywalny dla antywirusów i można go bez podejrzeń przekazać ofierze.
Już mówię w czym rzecz. Jestem ojcem 15sto letniego dziecka - syn.
Chciałbym choć trochę kontrolować jego komputer.
Mieszkamy w dośc nieprzyjemnej okolicy (narkotyki, alkohol etc.).Nie chciałym aby zaczął bawić się w tego typu rzeczy.
Jeśli byłby jakiś znak (np. na komputerze) mógłbym szybko zareagować.
Niby z synem kontakt mam dobry, ale wolę mieć 100% pewność.


Można podesłać jakiś program np w pliku .jpg albo .avi? Chodzi o to by nie wzbudzić podejrzeń - a syn to dość bystry chłopak jeśli chodzi o komputery (no ale nie jest jakimś tam hakerem etc.)


Z góry dziękuję za pomoc.
 

untam3d

Użytkownik
Dołączył
Październik 2, 2009
Posty
36
nianie polecam. Żart. Trojany nie służą do kontrolowania treści przeglądanych przez synów w internecie. Nie dadzą takiej kontroli.
Polecam postawienie VNC.

A jesli syn bystry - to musisz okreslic na ile sprytny jest. Bo bystry moze znaczyc ze sam ściągnie film z internetu albo, że rozumie internalsy systemu windows.
Co zupełnie zmienia postać rzeczy.
Przepraszam za tak odskoczną odpowiedź.

Myśle, że nie ma wirusów do kontrolowania takiego rodzaju jaki potrzebujesz.
Malwaresy produkowane są w celu przejęcia kontroli w postaci: dostępu do linii poleceń, wywoływania wk****ających komunikatów, kontroli urządzeń wejściowych itp.
Polecam mimo wszystko VNC - 100% (pełne, okrągłe, prawdziwe sto) kontroli. Jeszcze jakiś rootkit (prostszy) ukrywający proces z listy orazx banalny programik wywalający ikone z traybaru.
Następnie logujemy się na konto GOŚCia czyli mamy dostęp wyłącznie wizualny, nie mamy przejętych urządzeń wejściowych - to nie wzbudzi podejrzeń odnośnie niekontrolowanych ruchów myszki
smile.gif


Polecam sposób - sprawdzony w boju. (rodzeństwo)

A poradzi sobie z każdym SPRYTNYM chłopakiem, ale co innego z GEEKiem którego taka pierdoła nie powstrzyma
<
 

Ancinek

Użytkownik
Dołączył
Październik 5, 2009
Posty
3
Dziękuję za odpowiedź
smile.gif

Czy mógłbyś mi coś polecic ? Zarówno VNC, rootkit i "banalny programik ukrywający ikone w traybaru" .
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
VNC? Thight VNC, z resztą mowa o tym była już w jednym z tematów na forum, napisanym chyba przez hxv.
Rootkit? Hacker Defender
Programik do ukrywania ikony? Niepotrzebny, w internecie jest opisany sposób jak to osiągnąć z VNC bez żadnych dodatkowych programów.

Co nie zmienia faktu że to co chcesz zrobić jest nieetyczne. To tak samo jakby żona patrzyła, czy nie oglądasz filmów (auto cenzura), lecz przy okazji miała dostęp do informacji o tym z kim i o czym rozmawiasz, na jakie strony wchodzisz, kiedy grasz w pasjansa a kiedy w sapera.
 
K

Khalt

Gość
Już się gdzieś wypowiedziałem, co myślę o takich sposobach "kontroli". Tylko prosiłbym przygotować się na to, że wiele rzeczy, które zobaczysz może się nie spodobać. A jak już będziesz wiedział co Twój syn robi to powiesz mu, że wiesz? Znienawidzi Ciebie za to, że kontrolowałeś co robi na komputerze.
 

Ancinek

Użytkownik
Dołączył
Październik 5, 2009
Posty
3
Myślę, że każdy rodzic chce aby jego dziecko było bezpieczne.
Właściwie to chodzi mi o narkotyki i o nic więcej, bo przecież każdy z nas miał naście lat i myślę, że każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę jak wygląda dojrzewanie .
 

untam3d

Użytkownik
Dołączył
Październik 2, 2009
Posty
36
Jeśli faktycznie jesteś rodzicem w co szczerze ciężko mi uwierzyć - który rodzic szuka trojana po to aby podrzucić go synowi? No ale cóż.
Jeśli faktycznie jesteś rodzicem to musisz być sprytny aby wpaść na pomysł podrzucenia trojana na komputer, co więcej rodzice ( wiek >= 24 lata) mają na tyle moralności, że ciężko by im było cos takiego zrobić. Ale ok nie wnikam.

@THC Flow:
Mówiąc o ukrywaniu ikonki w traybarze, myślałem o serwerach VNC, a chyba sprytny chłopak wpadłby na to że jakaś nowa inkonka pojawiła się obok zegarka, a serwery VNC najczęście taką zostawiają, chyba że jest jakiś który przechodzi w ukrycie nie pozostawiając ikony w trayu - w takim razie jeszcze o takim nie słyszałem
smile.gif
 

untam3d

Użytkownik
Dołączył
Październik 2, 2009
Posty
36
no, to o tej własnosci nie wiedziałem. Czyli TightVNC jest jak najbardziej pożądany w tym celu
smile.gif
 
Do góry Bottom