Kradzież bazy danych

Qontrol

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2011
Posty
2
Witam serdecznie. Jakiś czas temu byłem zmuszony (problemy z hostingiem) podać wszelkie dane do forum (baza danych, ftp) pewnemu kolesiowi. Teraz pozbawił mnie wszelkiego dostępu, zmienił wszelkie hasła do hostingu, ftp. Nie mam dostępu do niczego. Co teraz mam robić ?

Adres forum: www.se-xperia.eu
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Skorzystaj z opcji przywracania hasła. Pisz do administracji serwera o sprawie, pewnie jakąś metodę sprawdzającą Twoją wiarygodność mają. Na następny raz użyj mózgu, może to wydać Ci się śmieszne ale On jest w porządku i często się przydaje :).
 

Qontrol

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2011
Posty
2
Wiem wiem ;/ Czasem korzystam ale ostatni raz był w 1998...

W sumie dzięki za radę :)
 

juik

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 7, 2012
Posty
3
Mam problem z byłym pracownikiem, który po zakończeniu z nami współpracy podjął pracę w firmie konkurencyjnej. Pracownik miał dostęp do danych poufnych: bazy klientów, ofert, umów, procedur obowiązujących w naszej firmie. Przekazał on swojemu nowemu pracodawcy kontakty do wszystkich dostawców naszej firmy, bazę Klientów. Co więcej w chwili obecnej oferta nowego pracodawcy pracownika jest niemal identyczna jak nasza – układ graficzny. Co w tej sytuacji możemy zrobić, czy prawa nas w jakikolwiek sposób chroni ?
 

trade102

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 13, 2013
Posty
5
Zgłosić kradzież po prostu na policję. Kara myślę, że co najwyżej grzywna. Z powództwa cywilnego (na Pana wniosek) może ewentualnie jakieś odszkodowanie.

Proszę zerknąć do art. 11 i 12 ustawy o ochronie baz danych.
 
Do góry Bottom