Kryteria sprawdzania fotek

maciek112

Użytkownik
Dołączył
Październik 23, 2008
Posty
4
Witajcie,
Wie ktoś może jakie są kryteria przyjmowania zdjęcia na stronki takie jak fotka.pl czy mixer.pl ? Dowiedzialem sie przypadkiem, ze napewno moderatorzy podczas przyjmowania nowych fotek sprawdzają:
1. oryginalną rozdzielczosc nadesłanej fotki (jak jest mała to fotka zazwyczaj z neta sciągnieta)
2. czytają sobie opis EXIF kazdego zdjęcia.
Wie ktos moze co jeszcze? To dla mnie dosc wazne wiec jesli nawet ktos ma jakies sugestie to dzielcie sie.

Aha... z odpowiedziami typu "po co ci konto na tym badziewiu" darujcie sobie:)
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
a co tam mozna wygrac? swinke skarbonke czy cus? i tez watpie czy ktos to sprawdza, komu chcialoby sie sprawdzac tyle zdjec?
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
<div class='quotetop'>CYTAT(KangurX @ 23.10.2008, 16:10) <{POST_SNAPBACK}></div>
a co tam mozna wygrac? swinke skarbonke czy cus? i tez watpie czy ktos to sprawdza, komu chcialoby sie sprawdzac tyle zdjec?[/b]
Może nie na fotka.pl, ale istnieją algorytmy porównujące fotografię z fotografiami z sieci. Zobaczcie choćby wyszukiwarkę z dość ciekawym silnikiem porównywania i wyszukiwana zdjęć TinEye.
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
nie chodzi mi o to czy z neta czy skad indziej, tylko o to czy chcialoby sie im przegladac zdjecia i oceniac kazde pod wzgledem estetycznym i tematycznym i jeszcze wybrac te najlepsze.
 

maciek112

Użytkownik
Dołączył
Październik 23, 2008
Posty
4
Zapewniam was, że weryfikacja na tych stronkach jest i to BAARDZO ostra. Nie chodzi tu o zdjecia typu świnka czy grom wie co, ale o zdjecia pięknych kobiet i lalusiów. Takie fotki wędrują wysoko w rankingach, zyskują dziesiątki tysięcy odwiedzin dziennie i o to niektórym chodzi:) Np dla mnie:)
Ale w sumie rozmowa nie jest tu o tym.
Ponawiam więc pytanie: czy ktoś z was wie jak wyglada sprawdzanie fotek w portalach fotkowych?
i dodaje nowe pytanie skoro juz jestesmy na forum hakerskim: Jak oszukać proces weryfikacji fotek?

Prosze o rzeczowe odpowiedzi!
THX
 

bandito88

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 8, 2007
Posty
114
Hehe...
<

Mi się wydaje że raczej fotka to nie CIA żeby weryfikowali wszystkie dodane zdjęcia. Może mają i modów od sprawdzania ale to raczej użytkownicy zgłaszają naruszanie regulaminu.
 

maciek112

Użytkownik
Dołączył
Październik 23, 2008
Posty
4
Dobra..dobra.. chłopaki z tym "W koncu hakerami jestescie" chciałem wam na ambicje wejść
<


Poważnie, pomóżcie troche jak znacie temat.

bandito88 - racja, moze kazdej dodawanej fotki nie sprawdzają, ale na 100% wiem, że jak któryś profil trafia do rankingu (to tam właśnie oglądalność rośnie) to natychmiast jest sprawdzany pod wzgledem wiarygodnosci. Jak ich tam oszukać???? hiehie
<


BTW dziwi mnie troche ze w necie nikt nie zadał jeszcze podobnego pytania. Od kilku dni szperam na wieeelu forach i nic
<
 

bandito88

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 8, 2007
Posty
114
Powiem tak. W internecie jest zapewne kilka milionów udostępnionych obrazów. Ciekawe jaką moc obliczeniową musiałby posiadać ten komputer żeby sprawdzić wszystkie zdjęcia w internecie pod względem autentyczności. Zapewne dużą. Więc raczej tu musi być inna metoda bez wykorzystywania komputera. Większość użytkowników "fotki" robi mało profesjonalne zdjęcia więc jak się wrzuci zdjęcie jakiejś modelki to od razu widać i łatwo jest je porównać ze zwykłym zdjęciem. Dla mnie nie ma sensu bawić się w "fotkę" i wrzucać nie swoje zdjęcia bo to przecież mija się z celem
<
W ogóle zabawa w ocenianie kto jakim się urodził też nie jest fajna
<
<


PS. Oszukać człowieka przecież nie jest trudno. Ściągnij sobie zdjęcie modelki pobaw się kolorami i światłem w edytorze i dzięki temu uzyskasz dość realną fotkę (dodaj efekt czerwonych oczu) . Tylko żeby to nie była znana modelka
<
 

maciek112

Użytkownik
Dołączył
Październik 23, 2008
Posty
4
<div class='quotetop'>CYTAT(bandito88 @ 24.10.2008, 10:43) <{POST_SNAPBACK}></div>
PS. Oszukać człowieka przecież nie jest trudno. Ściągnij sobie zdjęcie modelki pobaw się kolorami i światłem w edytorze i dzięki temu uzyskasz dość realną fotkę (dodaj efekt czerwonych oczu) . Tylko żeby to nie była znana modelka
<
[/b]


Próbowałem oczywiscie. Fotka została usunieta, konto zablokowane, a w uzasadnieniu dostałem, że atrybuty fotografii wskazują ze zdjecie zostało pobrane z sieci i zapisane na dysku. Dodam tylko, że ze zmianą atrybutów juz sobie poradziłem i juz nie wskazują na pobrane z neta. Ale to widac nie wszystko bo dalej nie idzie...
 
Do góry Bottom